Bydgoska Wyspa św. Barbary wypięknieje

  • 12.05.2021, 12:11
  • KB
Bydgoska Wyspa św. Barbary wypięknieje Wizualizacja/ UM
Urząd Miasta kończy koncepcję zagospodarowania Wyspy św. Barbary. Ratusz chce, by to wyjątkowe miejsce w sercu miasta zyskało nowe oblicze i było dostępne dla mieszkańców.

Wyspa położona jest na Brdzie, tuż za Jazem Farnym. Chcemy tchnąć w nią życie - zleciliśmy koncepcję, która przewiduje wykonanie zieleni - nasadzenia drzew, krzewów, wykonanie łąki kwietnej, montaż elementów małej architektury tj. ławek i tablicy informacyjnej. W widocznym miejscu umieścimy rzeźbę lub instalację przestrzenną - wizualne i dźwiękowe podkreślenie lokalizacji 18. Południka. Wyspa nie będzie połączona w stały sposób z nabrzeżem ze względu na otrzymane opinie.

Planujemy wykonać modernizację umocnień nabrzeży wyspy, pomost pływający i schodki ułatwiające wysiadanie z małych jednostek pływających tj. kajaków lub łódek. Na wyspie przewidziano również Zintegrowany Punkt Ratownictwa Wodnego. W celu poprawy bezpieczeństwa na bulwarze wykonany ma zostać punkt monitoringu miejskiego. Zaplanowano również wykonanie nowych przyłączy na potrzeby oświetlenia i monitoringu. W najbliższym czasie zlecimy prace projektowe. Terminy wykonania robót budowlanych zależą od wprowadzenia zadania inwestycyjnego do budżetu Miasta oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Warto wiedzieć

Wyspa Św. Barbary powstała w II połowie XIX wieku. Jest położona na Brdzie, tuż za Jazem Farnym. Jej nazwa nawiązuje do patronki szyprów i sterników bydgoskich. Wyspa należy do Skarbu Państwa, jest zakwalifikowana do wód płynących będących w trwałym zarządzie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Chojnicach, który odpowiada za jego zagospodarowanie i obecny stan.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe