Na Górzyskowie 24-latek wpadł z narkotykami

  • 05.05.2021, 12:47
  • KB
Na Górzyskowie 24-latek wpadł z narkotykami KWP Bydgoszcz
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz pseudokibiców z bydgoskiej komendy zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze w wynajmowanym przez niego garażu i w domu zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Łącznie ponad pół kilograma narkotyków. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z wydziału narkotykowego i pseudokibiców bydgoskiej komendy. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z bydgoszczan może być zamieszany w proceder narkotykowy. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego. Następnie przystąpili do realizacji i namierzyli go w jednym z garaży na osiedlu Górzyskowo w Bydgoszczy.

24-latek był zaskoczony wizytą kryminalnych. Mężczyzna był razem z kolegą. Policjanci wchodząc do garażu wyczuli specyficzny zapach marihuany. Na bagażniku zaparkowanego w garażu auta leżał rozsypany biały proszek, a obok puste woreczki strunowe. 24-latek przekonywał funkcjonariuszy, że nie posiada narkotyków. Jednak przeszukanie wykazało, że nie mówił prawdy.

Kryminalni znaleźli przy nim porcję marihuany, natomiast w garażu znaleźli kilka woreczków z marihuaną oraz amfetaminą. Ponadto, zabezpieczyli rewolwer. Ujawniona broń zostanie przekazana biegłemu do ekspertyzy i oceny jej użyteczności. To jednak nie koniec.

Policjanci pojechali przeszukać miejsce zamieszkania 24-latka. Tam znaleźli kolejne porcje narkotyków. Łącznie zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Jego kolega został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. 24-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Teraz podejrzany będzie musiał odwiedzać jeden z bydgoskich komisariatów cztery razy w tygodniu. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe