Od jutra zaszczepimy się w BCTW

  • 04.05.2021, 12:47
  • KB
Od jutra zaszczepimy się w BCTW fot.: bydgoszcz.pl
Od jutra, 5 maja zacznie działać drugi w Bydgoszczy, po Fordonie, punkt szczepień powszechnych. Punkt jest zlokalizowany w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Operatorem jest Asklepios Medica.

Pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych uruchomiliśmy w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 20 kwietnia br. Punkt, którego operatorem jest Przychodnia Bajka, działa 5 dni w tygodniu i ma potencjał szczepienia 700 osób dziennie. Kolejny punkt - w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym - jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Będzie mógł działać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Zaszczepionych dziennie będzie mogło zostać 1200 osób. Partnerem medycznym jest Asklepios medica.

- Ostatnie dni były czasem intensywnych przygotowań, otrzymaliśmy też zgodę z Narodowego Funduszu Zdrowia na otwarcie punktu od 5 maja. W minionym tygodniu przeprowadzone zostały szkolenia 12 zespołów szczepiących, strażników miejskich i pozostałych pracowników. Mamy nadzieję, że nie będzie problemów z dostawami szczepionek i będziemy mogli szybko i sprawnie szczepić bydgoszczanki i bydgoszczan. To dla nas priorytet – chcemy, by mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do wcześniejszych aktywności. – Mówi koordynująca punkty szczepień powszechnych zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

- Cieszę się, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze będzie kolejnym punktem szczepień powszechnych w Bydgoszczy. Dołożymy starań, żeby mieszkańcom, którzy będą tu szczepieni, zapewnić komfort i bezpieczeństwo. – Mówi Andrzej Półgrabski, Prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który zarządza BCTW.

20 kwietnia br., wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, Bydgoszcz uruchomiła pierwszy w województwie pilotażowy punkt sczepień powszechnych. Jego potencjał to 700 szczepień dziennie, pracuje tu 5 zespołów szczepiących. Punkt zlokalizowany jest w UTP przy ul. Kaliskiego (Fordon) i jest czynny 5 dni w tygodniu w godzinach 9-18.
Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian - można to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta lub w Przychodni Bajka. Takie same zasady będą obowiązywały w przypadku punktu sczepień w BCTW.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe