Obchody bydgoskie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • 30.04.2021, 16:01
  • KB
Obchody bydgoskie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja fot. ilustracyjna
Konstytucja 3 maja została uchwalona w 1791 roku. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem Wolności – tak mieszkańcy Kujaw i Pomorza obchodzić będą 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ze względu na pandemię, program obchodów wojewódzkich został ograniczony jedynie do dwóch wydarzeń. O godz. 10.00 w Bazylice pw. św. Wincentego á Paulo odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej Ks. Bpa Jana Tyrawy. Po nabożeństwie złożone będą kwiaty pod pomnikiem Wolności.

Konstytucja z 3 maja 1971 r. była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.

 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe