#JestTyleDoOdkrycia. Atrakcje kujawsko-pomorskiego wyróżnione na interaktywnej mapie National Geographic

  • 30.04.2021, 14:59
  • KB
#JestTyleDoOdkrycia. Atrakcje kujawsko-pomorskiego wyróżnione na interaktywnej… #JestTyleDoOdkrycia - Mysia Wieża w Kruszwicy
Mysia Wieża w Kruszwicy i akwedukt w Fojutowie zostały wyróżnione na interaktywnej mapie Polski #JestTyleDoOdkrycia National Geographic. Mapa, stworzona z pomocą ekspertów, podróżników i lokalnych odkrywców, wskazuje lokalizacje zaskakujących i często nieoczywistych punktów wartych odwiedzenia. Wśród nich znajdziemy również te, rekomendowane m.in. przez Roberta Makłowicza oraz duet Huyen Pham i Marcina Nguyena z Emce Kwadrat. Zobacz, co czeka do odkrycia tuż za rogiem w tę majówkę!

Odkrywanie jest ważną częścią życia dla 81% Polaków – wskazują badania przeprowadzone przez kanał National Geographic Polska ”Jak odkrywamy”. Okazuje się też, że pomimo powszechnego zamiłowania do egzotycznych akcentów, nasze dwa ulubione obszary odkryć to nowe miejsca w Polsce (39%) i środowisko naturalne (33%).

Jednak nawet ci, którzy nie należą do grona miłośników lokalnego odkrywania, za sprawą  interaktywnej mapy Polski jesttyledoodkrycia.pl poczują chęć ruszenia w drogę. Mapa powstała w ramach akcji #JestTyleDoOdkrycia kanału National Geographic, który wspólnie z ekspertami, odkrywcami i podróżnikami wyselekcjonował i dokładnie oznaczył lokalizacje, stanowiące często ukryte atrakcje spoza utartych szlaków turystycznych na terenie naszego kraju.

Wśród nich znalazły się też „perełki” w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz, jakie miejsca zostały wyróżnione przez kanał National Geographic
w Twojej okolicy.

https://jesttyledoodkrycia.pl/ng_miejca/mysia-wieza-w-kruszwicy/

Kategoria: Architektura/Historia

Adres/Lokalizacja:Podzamcze, 88-150 Kruszwica

Opis miejsca: Wieża związana z legendą o królu Popielu, zjedzonym przez myszy. Ma 32 m, zbudowana została na planie ośmioboku, jednak jest okrągła od środka. Otwory w jej fasadzie to nie malutkie okienka, a ślady po rusztowaniu. Wieża jest pozostałością po średniowiecznym zamku Kazimierza Wielkiego. Wchodząc na jej wierzchołek można podziwiać widok na jezioro Gopło.

Akwedukt w Fojutowie

https://jesttyledoodkrycia.pl/ng_miejca/akwedukt-w-fojutowie/

 

Kategoria: Architektura/Technologia

Adres/Lokalizacja:89-504 Fojutowo

Opis miejsca: Akwedukt w Fojutowie powstał w połowie XIX w. na wzór rzymskich budowli. Powstał na skrzyżowaniu Kanału Bydgoskiego i Czerskiej Strugi. Pruscy inżynierowie zaplanowali go jako część planu nawodnienia rozległych, suchych terenów w tej okolicy. Jest to najdłuższy akwedukt w Polsce - ma 75m., został zbudowany z kamieni i żółtej cegły. Można go zwiedzać po wyznaczonej trasie.

Więcej inspiracji do eksplorowania każdego zakątka Polski czeka na stronie jesttyledoodkrycia.pl. Interaktywna mapa umożliwia również oznaczanie własnych odkryć!

Jednym z odkrywców zaangażowanych w akcję jest Robert Makłowicz, który nie tylko zamieścił swoje rekomendacje na mapie, ale i w swoim najnowszym odcinku oprowadził widzów po miejscach, wybranych w ramach akcji #JestTyleDoOdkrycia.

Poza popularnym podróżnikiem kulinarnym swoimi rekomendacjami dzielą się również Piotr Horzela, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak (znani jako internetowy duet Architecture is a good idea) oraz Huyen Pham i Marcin Nguyen (z kanału Emce Kwadrat). Każdy z zaangażowanych w akcję odkrywców, podobnie jak Robert Makłowicz podzieli się kulisami wybranych odkryć na swoich kanałach.

National Geographic poprzez lokalną kampanię #JestTyleDoOdkrycia pragnie inspirować do poznawania świata po swojemu, odkrywania lokalnie i pielęgnowania w sobie ciekawości. Na antenie kanału ten cel realizowany jest poprzez fascynujące premiery m.in. serię „Pomysł na miasto”, nowy sezon „Przygód z Bearem Gryllsem” oraz produkcję „DNA maszyn”. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe