Młodzi Nowocześni zachęcają bydgoszczan do udziału w akcji #SzczepimySię

  • 29.04.2021, 11:48
  • KB
Młodzi Nowocześni zachęcają bydgoszczan do udziału w akcji #SzczepimySię Materiały prasowe
Już od roku zmagamy się z konsekwencjami pandemii - gwałtownie zmieniła ona nasze życie w niemal wszystkich aspektach jego funkcjonowania.

Poniżej przedstawiamy apel, jaki skierowali do bydgoszczan podczas wczorajszej konferencji prasowej Młodzi Nowocześni:

Pandemia doprowadziła do bankructwa wiele przedsiębiorstw, zaburzyła płynność finansową gospodarstw domowych, a nawet pozbawiła środków do życia. Oprócz tego odebrała nam wolność - ograniczyła życie towarzyskie i utrudniła kontakty międzyludzkie.

Jedynym rozwiązaniem na powrót do normalności jest uzyskanie odporności populacyjnej, a stanie się tak, gdy ok. 70 proc. społeczeństwa zostanie zaszczepionych. Mimo to, wiele osób wciąż niechętnie podchodzi do decyzji o szczepieniu.

Dlatego, jako Młodzi Nowocześni, chcemy zachęcić Polki i Polaków do  wzięcia udziału w szczepieniach - a więc ruszamy z akcją “Zaszczepię się, bo tęsknię za wolnością”. Jest to jedyna droga do poprzedniego sposobu funkcjonowania. Powstrzymanie epidemii pozwoli również na otwarcie gospodarki i uratowanie upadających przedsiębiorstw. Nie możemy sobie pozwolić na kolejny kryzys spowodowany pandemią! W całej Polsce rozdajemy wlepki i wieszamy plakaty - wygrajmy z pandemią i odzyskajmy wolność

Niestety, niepokojącym zjawiskiem, który może powstrzymać walkę z pandemią jest potężny ruch dezinformacji obecny na platformach społecznościowych. Bazując na niewiedzy i ignorancji, jego zwolennicy z łatwością rozpowszechniają nieprawdziwe informacje.

Kwestionują prawdziwość pandemii i bezpieczeństwo szczepionek. Jedna

z popularnych teorii spiskowych zakłada, że szczepionki mogą zmienić genom, a

także, że znajduje się w nich nanochip, zawierający modem 5G. Nawet jeśli mało  osób wierzy w teorie o Billu Gatesie dążącym do depopulacji ludności, to wspomniane nieprawdziwe informacje pogłębiane lękiem skutecznie zniechęcają do wzięcia udziału w szczepieniach.

Jako Młodzi Nowocześni wspieramy konsensus naukowy i potępiamy

wszelkie manipulacje półprawdami. Szczepionka to nasza jedyna szansa na odzyskanie wolności - dlatego zachęcamy do zaszczepienia się w najbliższym możliwym terminie. Odczuliśmy już wystarczająco dużo konsekwencji pandemii. To od nas zależy, czy zachowamy się jak racjonalni obywatele dbający o dobro społeczności, czy wybierzemy drogę fake newsów. Dla nas decyzja jest prosta - zaszczepimy się, bo tęsknimy za wolnością!

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe