Wzdłuż ul. Kolbego na Osowej Górze powstaje buspas

  • 22.04.2021, 15:00
  • KB
Wzdłuż ul. Kolbego na Osowej Górze powstaje buspas fot. ilustracyjna
Jak podaje ZDMiKP, większość prac podziemnych przy tej inwestycji została już wykonana. Powstają parkingi i drogi dojazdowe. Kontynuowane są prace przy układaniu nawierzchni. Inwestycja ułatwi autobusom wyjazd z Osowej Góry i szybkie dotarcie do centrum miasta.

Zakończenie robót prowadzonych przez MWiK przy budowie podziemnego zbiornika na deszczówkę, pozwoliło wykonawcy buspasa rozszerzyć zakres prowadzonych robót.

Po wschodniej stronie ulicy Kolbego wykonany został chodnik od ul. Grunwaldzkiej do Kormoranów.
Na pasie na którym będzie znajdował się buspas, ułożona została nawierzchnia (bez warstwy ścieralnej). Obecnie poruszają się po nim pojazdy a ruch odbywa się wahadłowo.

Przypominamy jednak, że przejazd ulicą Kolbego jest przeznaczony wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej oraz dla pojazdów dojeżdżających do posesji zlokalizowanych przy ul. Kolbego. Pozostałe pojazdy muszą korzystać z objazdu ulicą Kormoranów.

W tym tygodniu na dwóch pozostałych pasach ruchu, trwa układnie podbudowy bitumicznej. W maju na tych jezdniach, układane będą kolejne warstwy nawierzchni.

Obecnie po zachodniej stronie ul. Kolbego (od strony sklepów) prowadzone są roboty ziemne, prace na drogach dojazdowych oraz przy budowie parkingów. Kontynuowane są też roboty przy kanalizacji deszczowej oraz prace teletechniczne.
Po zakończeniu powyższych prac, wykonawca przystąpi w tym mijescu do układania chodników i dróg rowerowych.

Przypominamy, że buspas na ul. Kolbego ułatwi wyjazd z Osowej Góry autobusom. W ramach tego zadania gruntownie przebudowywana będzie konstrukcja nawierzchni od ul. Kormoranów do Grunwaldzkiej.

Na całym odcinku powstanie dodatkowy pas ruchu przeznaczony dla autobusów. Poza tym przebudowywane będą skrzyżowania, powstaną ciągi pieszo-rowerowe, miejsca parkingowe oraz zatoki autobusowe.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe