Bydgoszcz to wciąż miasto sportu. Rośnie zainteresowanie mieszkaniami w pobliżu obiektów sportowych

  • 16.04.2021, 14:40
  • KB
Bydgoszcz to wciąż miasto sportu. Rośnie zainteresowanie mieszkaniami… fot. ilustracyjna
Parki, stadiony, baseny, boiska czy tory wyścigowe – w Bydgoszczy nie brakuje miejsc gdzie można aktywnie spędzić czas. Bydgoszczanie chętnie korzystają z infrastruktury sportowej i chcą, aby znajdowała się jak najbliżej ich mieszkań. Tak, aby można było w każdej chwili zaczerpnąć ruchu. Jakie jeszcze plusy ma mieszkanie blisko obiektów sportowych? Sprawdzamy.

Sportowa tradycja

 

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego ma bardzo długą i barwną sportową historię. Jej początków należy szukać w I poł. XIX wieku, kiedy to w Bocianowie (dzisiejszym Śródmieściu) zorganizowano pierwsze boisko do ćwiczeń. Kilka dekad później zaczęły pojawiać się pierwsze niemieckie sekcje sportowe. Rozwijały się takie dyscypliny jak: wioślarstwo, gimnastyka, atletyka, tenis czy piłka nożna. I choć od tego czasu wiele się zmieniło, to niezmienne pozostało jedno – sportowy duch. Widoczny nie tylko u profesjonalnych zawodników, ale także u najmłodszych.

W rozwoju sportowej pasji pomaga bliska lokalizacja stadionów, parków i innych obiektów, na których można ćwiczyć swoje umiejętności. Wśród rodziców wzrasta świadomość tego, jak bardzo istotny jest ruch w życiu ich dzieci. Chcą zatem, aby wyjście na boisko nie było problematyczne i nie wiązało się z daleką wyprawą. A mogło być codzienną i bezpieczną aktywnością.

 

Miasto tętniące życiem

 

Bydgoszcz od lat 90 tych. XX wieku uznawana jest za miasto sportu. Na arenie międzynarodowej, ale także w Polsce znana jest z organizacji wielkich imprez sportowych w różnych dyscyplinach. Liczne obiekty były świadkami wielu historycznych wydarzeń. Stadion Zawiszy, Hala Sportowo-Widowiskowa „Łuczniczka”, czy Tor Regatowy Brdyujście to miejsca, w których bydgoszczanie przeżywali i przeżywają niezapomniane emocje. Co więcej cała Bydgoszcz dostarcza wielu przyjemnych chwil. To bez wątpienia dobre miejsce do życia. Miasto doceniają zarówno ci, którzy lubią aktywny sposób spędzania czasu, jak i ci, dla których cisza i spokój to synonim szczęścia. Dobrze mieszka się tu całym rodzinom jak i singlom.

Atrakcyjność Bydgoszczy potwierdzają liczby. Co chwila powstają tu nowe inwestycje, a deweloperzy prześcigają się w tworzeniu coraz to atrakcyjniejszych ofert. W marcu na portalu RynekPierwotny.pl dostępne były 1884 nieruchomości w 41 inwestycjach. Średnia cena za m kw. wynosiła 7340 zł. Niezmiennie największą popularnością cieszyły się mieszkania dwu i trzy pokojowe, które stanowiły 76 % wszystkich oferowanych lokali. Natomiast średni metraż kupowanych „M” wyniósł 55,34 m kw.

 

Sport przede wszystkim

 

Zainteresowanie inwestycjami położonymi w otoczeniu obiektów sportowych widoczne jest w najnowszym Rankingu Inwestycji portalu RynekPierwotny.pl. Nagrodzone i wyróżnione projekty deweloperskie otoczone są obiektami, na których ćwiczyć może nie jeden przyszły medalista. Przykładem takiej inwestycji jest Osiedle Filmowe Etap III (pierwsze miejsce w zestawieniu). Inwestycja znajduje się blisko kortu tenisowego, klubu sportowego czy boisk. I już nieprzerwanie od trzech kwartałów wiedzie prym wśród bydgoskich projektów deweloperskich.

Pozostałe inwestycje, które znalazły się na podium – Kolorowe Garbary (drugie miejsce) i  Cascada Bartodzieje (brązowy medalista) również kuszą bliskością obiektów sportowych a także terenów zielonych, a tych w Bydgoszczy nie brakuje. Zajmują one ponad połowę obszaru przestrzeni miejskiej.

Pasjonaci sportu, jak również miłośnicy pięknego i przemyślanego budownictwa, chętnie wybierają Osiedle Impresja 2 (wyróżnione w Rankingu), położone na obszarze zajmowanym niegdyś przez stadion klubu Brda. W bliskiej odległości od inwestycji znajdują się trzy boiska, a także plac zabaw z siłownią. Co więcej,  tylko kilka minut dzieli mieszkańców od Parku Miejskiego w Myślęcinku, zielonego kompleksu zajmującego ponad 800 hektarów powierzchni. Niedaleko położony jest także Stadion Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

 

Druga wyróżniona inwestycja – Pułaskiego 25A,  to także dobre miejsce do życia dla przyszłych sportowców jak i amatorów ruchu. Projekt deweloperski otoczony jest boiskami. W niedalekiej odległości znajduje się park. Miejsce do aktywnego wypoczynku jak i relaksu. Wszędobylska zieleń, rozległe ścieżki to raj zarówno dla biegaczy jak i rowerzystów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji? Sprawdź! https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/bydgoszcz/ocena-q1-2021/.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe