Otwarcie zachodniej jezdni ulicy Kujawskiej

  • 15.04.2021, 14:40
  • KB
Otwarcie zachodniej jezdni ulicy Kujawskiej UM Bydgoszcz
W piątek (16 kwietnia) otwarta zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej, pomiędzy rondem Bernardyńskim i Kujawskim. To kolejne zmiany w ruchu, które ułatwią przejazd przez tę część miasta. Prace przy całej inwestycji dobiegają końca.

Dla ruchu udostępniona zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej od ronda Bernardyńskiego (w górę) w stronę ronda Kujawskiego. Tym samym zdjęty zostanie ruch dwukierunkowy z jezdni wschodniej (prowadzącej w dół). Na obu jezdniach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W związku z zaplanowanymi pracami przy zieleni oraz układaniu chodników, na jezdniach w obu kierunkach będą obowiązywać zwężenia oraz ograniczenia prędkości. Kierowcy będą korzystać na razie z jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Na tym etapie pozostanie również zamknięta ulica Sieroca, na styku z ulicą Kujawską. Docelowo na jezdni w dół wytyczony zostanie jeszcze buspas.

Przypominamy, że na ul. Toruńskiej nadal będzie można korzystać z jednej jezdni w kierunku ronda Toruńskiego. Kontynuowane będą też prace przy nawierzchniach na Zbożowym Rynku, a także przy chodnikach i zieleni. Warto nadal uważnie spoglądać na znaki. Roboty drogowe zakończą się w przyszłym miesiącu.

Największy projekt w centrum

Wszystkie przejścia i przystanki w obrębie inwestycji dostosowywane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co oznacza m.in. budowę pochylni dla wózków, wyposażenie sygnalizacji drogowej w urządzenia dźwiękowe czy wbudowanie elementów ryflowanych ułatwiających orientację. W ramach inwestycji zasadzonych będzie ponad 600 nowych drzew i 6000 krzewów. Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów, to ponad 370 mln zł. Sam koszt prac budowlanych na Kujawskiej to ponad 168 mln zł.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe