Mieszkania w Bydgoszczy dla rodzin z Białorusi

  • 15.04.2021, 12:58
  • KB
Mieszkania w Bydgoszczy dla rodzin z Białorusi UM Bydgoszcz
Rada Miasta Bydgoszczy z końcem marca br. wyraziła zgodę na udostępnienie dwóm rodzinom z Białorusi, ofiarom politycznych represji po wyborach prezydenckich, mieszkań w Bydgoszczy. Czas, żebyśmy okazali serce i ułatwili im start w naszym mieście.

Uchwałę umożliwiająca udostępnienie przez miasto dwóch mieszkań rodzinom z Białorusi Rada Miasta Bydgoszczy podjęła jednogłośnie 31 marca br. Dzięki temu Bydgoszcz może stać się domem dla rodzin, które ucierpiały w wyniku represji po sierpniowych wyborach prezydenckich w tym kraju. Jedna rodzina to małżeństwo z Mińska z 4 letnim dzieckiem, druga to małżeństwo z czwórką dzieci w wieku 2, 6, 11 i 13 lat. Pochodzą z Grodna.

Mieszkania, które udostępni miasto są po remoncie, jednak wymagają kompletnego wyposażenia. Potrzebne są meble, po sprzęt AGD/RTV, akcesoria gospodarstwa domowego, pościele, ręczniki itp. Dzieci są w wieku szkolnym i przedszkolnym, przydadzą się również przybory szkolne dla dzieci. Obie rodziny zostały zmuszone do wyjazdu z Białorusi na skutek represji politycznych, już niebawem zaczną życie w nowym miejscu, w Bydgoszczy, od początku.

Wspólnie z Fundacją, która opiekuje się w tej chwili tymi rodzinami w Polsce ogłosiliśmy zbiórkę publiczną w tym celu. Link do zbiórki TUTAJ. Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomoc inaczej, zachęcamy do kontaktu z Łukaszem Krupą, dyrektorem Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą, który koordynuje akcję pomocy - mail: [email protected].

Warto wiedzieć:

Kilka lat temu Bydgoszcz stała się domem dla 3 ukraińskich rodzin z Donbasu. Wtedy Miasto oddało w najem czasowy mieszkania, a dzięki lokalnym przedsiębiorcom i mieszkańcom, udało się je wyposażyć i tym samym umożliwić ukraińskim rodzinom godny start. Wszystkie zostały nad Brdą, tutaj pracują i uczą się. To również dzięki Państwa pomocy mogą spokojnie i bezpiecznie żyć.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe