Obchody Święta Chrztu Polski w Katedrze Bydgoskiej [FOTO]

  • 14.04.2021, 20:21
  • KB
Obchody Święta Chrztu Polski w Katedrze Bydgoskiej [FOTO] KPUW
W Katedrze Bydgoskiej pw. św. Marcina i Mikołaja odbyły się państwowe obchody Święta Chrztu Polski. W uroczystości wziął udział wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau i przedstawiciele kujawsko-pomorskich służb.

Jedno z najmłodszych świąt państwowych obchodzimy w dniu, w którym prawdopodobnie książę Mieszko I został ochrzczony. Według historyków było to w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. O znaczeniu tego wydarzenia mówi wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau.

- Od 1055 lat jesteśmy narodem chrześcijańskim. Chrzest Polski stał się fundamentem życia i rozwoju naszego Narodu. Miał zarówno znaczenie polityczne, jak i tożsamościowe. Państwo polskie zostało wprowadzone w krąg cywilizacji Europy Zachodniej. – Podkreślił wicewojewoda.

Święto Chrztu Polski zostało uchwalone przez Sejm 22 lutego 2019 roku. Wydarzenie uznawane jest za początek polskiej państwowości.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe