Bydgoscy "wodniacy" rozpoczęli służbę na Brdzie

  • 14.04.2021, 14:38
  • KB
Bydgoscy "wodniacy" rozpoczęli służbę na Brdzie KWP Bydgoszcz
Bydgoscy „wodniacy” rozpoczęli sezon i zwodowali na Brdzie policyjną łódź motorową. Rejony Brdy to miejsca, gdzie przy pięknej pogodzie mogą gromadzić się mieszkańcy naszego miasta i regionu.

Funkcjonariusze podczas patrolowania akwenów będą zwracali szczególną uwagę na osoby łamiące zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Sezon pełnienia służb na wodzie rozpoczęli wczoraj (13.04.2021) policjanci z Ogniwa Wodnego bydgoskiej komendy, którzy jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i regionu korzystających z uroków Brdy. Policjanci aż do września będą pełnić w ten sposób swoje służby.

Nadal aktualną kwestią pozostaje walka z pandemią. Dlatego też policjanci podczas służb będą zwracać uwagę na to czy osoby korzystające z dobrodziejstw natury przestrzegają obowiązujące restrykcje.

Policyjni „wodniacy” z początkiem sezonu sprawdzają łodzie pod kątem rejestracji, obowiązkowego wyposażenia w środki ratunkowe, trzeźwości, uprawnień do kierowania łodzią i do amatorskiego połowu ryb. W tym miejscu przypominają o zakazie połowu ryb na Brdyujściu aż do 15 maja br.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe