Ogród sensoryczny na Jarach w ramach BBO

  • 13.04.2021, 20:51
  • KB
Ogród sensoryczny na Jarach w ramach BBO fot. ilustracyjna
Na Jarach, przy Zespole Szkół nr 29, powstanie kolejny ogród sensoryczny. Będzie przeznaczony szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy zmagających się z autyzmem. Zostanie wyposażony w urządzenia do zabawy i nasadzenia pomagające w terapii. Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Inwestycja ulokowana będzie bezpośrednio przy szkole mieszczącej się na ul. Słonecznej 13. Ogród powstanie w północnej części szkolnych terenów na powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Będzie oddalony od ulicy, co sprzyjać ma odpoczynkowi i bezpiecznej zabawie. Zadanie obejmuje zarówno projekt, jak i budowę ogrodu. Celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni między innymi dla osób z autyzmem i ich opiekunów. Obiekt zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.

Zastosowane urządzenia będą zachęcać do zabawy i pomagać w terapii. W ogrodzie planowane jest ustawienie zestawów pozwalających na doświadczanie różnych dźwięków oraz rozwijających aktywność. W sposób specyficzny zostaną też dobrane rośliny. Mają wspomagać terapię za sprawą oddziaływania na różne zmysły. Znajdą się tam między innymi rośliny szumiące na wietrze, kwiaty i krzewy o intensywnych zapachach oraz kompozycje roślin tworzące różne linie, kształty i bryły. Ścieżki ogrodu będą tak wytyczone, by dzieci mogły poznać również wszystkie egzemplarze poprzez dotyk. Planowane jest ustawienie innych elementów sprzyjających edukacji i terapii.

Obecnie trwa postępowanie, w którym wybierzemy wykonawcę prac. Po podpisaniu umowy zajmą one około 5 miesięcy. Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W czasie ostatniej edycji programu zdobyła ponad 60 głosów.

Do 20 kwietnia trwają konsultacje społeczne dotyczące zasad nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Karta konsultacyjna znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

Zapraszamy na spotkania i dyżury. Szczegóły TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe