Atos podpisał długoterminową umowę z Europejskim Związkiem Lekkiej Atletyki

  • 12.04.2021, 15:47
  • KB
Atos podpisał długoterminową umowę z Europejskim Związkiem Lekkiej Atletyki Materiały prasowe
Atos podpisał długoterminową umowę z Europejskim Związkiem Lekkiej Atletyki (EA), organem zarządzającym zawodową lekkoatletyką w Europie i będzie odgrywał rolę oficjalnego partnera cyfrowego dla EA do 2024 roku. Pierwsze rezultaty tej współpracy można było zobaczyć już podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu w dniach 5-7 marca 2021 r.

Na ich potrzeby Atos zaprojektował nowy, cyfrowy i zdekarbonizowany ekosystem do zarządzania danymi podczas wydarzeń, koncentrujący się na zaangażowaniu fanów
i sportowców.

 

Na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Atos był odpowiedzialny za zbieranie, przetwarzanie i publikowanie wszystkich danych dotyczących zawodów lekkoatletycznych. Po pomyślnym uruchomieniu pierwszej mobilnej wersji strony internetowej EZLA, nowa platforma cyfrowa umożliwiła fanom lekkoatletyki nie tylko dostęp do oficjalnych statystyk, wyników, pokonanych dystansów, dotychczasowych ocen czy osobistych rekordów zawodników, ale także oglądanie transmisji na żywo. Kompleksowa platforma cyfrowa, która jest projektowana i rozwijana przez Atos, pomoże zwiększyć liczbę odbiorców i zebrać nowe dane dotyczących interakcji z fanami, które wzmocnią ich osobiste doświadczenia i zmobilizują do uczestnictwa.

 

Atos wziął również odpowiedzialność za przekształcenie surowych informacji w atrakcyjną grafikę i stworzenie ciekawych wirtualnych rozwiązań dla głównych wydarzeń, z rozszerzoną rzeczywistością zaimplementowaną w transmisjach. Liczba godzin obejrzanych relacji na żywo z Mistrzostw z Torunia wzrosła średnio o prawie 20% na kilku kluczowych rynkach w porównaniu
z poprzednią edycją w Glasgow dwa lata temu.

 

Jako oficjalny partner cyfrowy EZLA, Atos współpracował również z Europejską Unią Nadawców (EBU), aby dostarczyć pionierskie Wirtualne Centrum Medialne (VMC), w którym media mogły uzyskać dostęp do transmisji na żywo, wyników na żywo, wszystkich ważnych informacji, a nawet zarezerwować zdalne stanowiska w strefie mieszanej na wywiady ze sportowcami – ułatwiło
to relacje z wydarzenia mediom, które nie mogły być na miejscu ze względu na ograniczenia
w podróżowaniu związane z trwającą pandemią.


Europejski Związek Lekkiej Atletyki (EA) współpracował już z Atos jako oficjalnym partnerem w obszarze pomiaru czasu i zbierania danych, co obejmowało przekazywanie informacji o uzyskanych czasach, punktacji oraz wynikach na naszych imprezach. Teraz, dzięki nowej umowie, Atos zostaje naszym oficjalnym partnerem cyfrowym, co pozwala przenieść relacje na wyższy poziom, na którym zamierzamy zbudować cyfrową ofertę, która będzie jeszcze lepiej służyć europejskim fanom lekkoatletyki”- powiedział Christian Milz, Prezes Europejskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Europejski Związek Lekkiej Atletyki, jako organ zarządzający zawodową lekkoatletyką w Europie, musi sprostać stale rosnącym wymaganiom kibiców i nowym wyzwaniom rynku sportowego. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w branży sportowej możemy realizować misję wspierania świata sportu i dużych wydarzeń przy pomocy innowacyjnej technologii, tworząc w ten sposób niesamowite, wciągające wrażenia dla widzów zarówno będących na miejscu, jak i poza obiektem. Cieszymy się, że możemy wspierać EZLA w dostarczaniu fanom bezpiecznych, cyfrowych i zdekarbonizowanych doświadczeń sportowych ” - powiedział Patrick Adiba, Global Head of Olympic Games and Major Events w Atos.

 

Poza zrealizowanymi już Mistrzostwami Toruń 2021 Atos będzie kontynuował współpracę z EZLA
i EBU, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom fanów i mediów w zakresie sportów lekkoatletycznych oraz zobowiązuje się do dostarczania bezpiecznych i zdekarbonizowanych innowacyjnych usług cyfrowych w celu zwiększania liczby widzów online na imprezach lekkoatletycznych w Europie. Jedną z ciekawszych imprez lekkoatletycznych, która z pewnością zainteresuje polskich kibiców będzie Drużynowa Super Liga Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, która zaplanowana jest na 29-30 maja 2021 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

Od ponad 20 lat Atos z powodzeniem dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne na potrzeby Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to odbywające się co dwa lata halowe zawody dla europejskich sportowców, organizowane przez Europejski Związek Lekkiej Atletyki – po raz pierwszy odbyły się w 1970 roku.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe