Pokaz rowerów cargo w Bydgoszczy

  • 12.04.2021, 09:04
  • KB
Pokaz rowerów cargo w Bydgoszczy fot.: Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy/ FB
Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zaprasza na pokaz rowerów cargo dla przedstawicieli władz miasta, lokalnych przedsiębiorców oraz mieszkańców w sobotę 17.04.2021 w godz. 12:00-14:00 według następującego harmonogramu:

12:00-12:30 - Stary Rynek: goście oficjalni, przedstawiciele przedsiębiorców, media,

12:30-13:00 - przejazd nad Kanał Bydgoski ulicami: Mostowa - Focha - Mosty Solidarności - Rondo Grunwaldzkie - Park nad Kanałem wzdłuż ul. Nakielskiej,

13:00-14:00 - Kanał Bydgoski, ul. Kanałowa: wypożyczenia krótkoterminowe dla mieszkańców, instrukcja obsługi, regulamin wypożyczeń.

Bydgoskie rowery cargo zostały zakupione z projektu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, w którego promocję zaangażowali się przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy. Łącznie zakupiono 10 pojazdów: 3 egzemplarze dwukołowe i 7 egzemplarzy trzykołowych.

Rower cargo ma stanowić ekologiczną alternatywę do transportu samochodowego, można nim przewieźć dwójkę dzieci lub bagaż do kilkudziesięciu kilogramów. Bydgoskie rowery będą mogli wypożyczać zarówno przedsiębiorcy do transportu dostaw, szczególnie w strefie ruchu pieszo-rowerowego wokół Starego Rynku, jak i mieszkańcy na własne indywidualne potrzeby. Rowery będzie można wypożyczać w Bydgoskim Centrum Informacji na Starym Rynku.

Na przejazd w dniu 17.04.2021 r. zaproszono przedstawicieli władz miasta Bydgoszczy oraz przedsiębiorców z terenu Starego Miasta, jak również mieszkańców. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a pojazdy będą każdorazowo dezynfekowane. Przejazd jest zorganizowany we współpracy z Menedżerem Starego Miasta i Śródmieścia.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe