Trwa Tydzień Zajęć Otwartych w „Wiatraku”

  • 25.01.2017, 13:31
  • KB
Trwa Tydzień Zajęć Otwartych w „Wiatraku” materiały organizatora
Dwa pierwsze dni Tygodnia Zajęć Otwartych w Wiatraku za nami.

We wtorek zajęcia otwarte w „Wiatraku” były oblegane. Najwięcej osób zjawiło się na pokazie Zumba Junior w sali widowiskowej. W poniedziałek można było zobaczyć, jak wyglądają zajęcia z nauki gry na gitarze, angielskiego czy tańca z elementami baletu.

„Hello, how are you” - śpiewały maluchy w poniedziałek na lekcjach angielskiego. Zajęcia prowadzone przez Annę Araszkiewicz odbywały się na sali widowiskowej i uczestniczyli w nich rodzice i publiczność. Dzieci tańczyły, śpiewały, pokazywały, jak liczą, nazywają zwierzęta czy części ciała w języku angielskim.

Najbardziej widowiskowy był tego dnia taniec z elementami baletu. Kilkanaście dziewczynek w baletowych sukienkach tańczyło w sali widowiskowej razem z Moniką Kochanowską, przy nastrojowej muzyce.

Naukę na gitarze prowadził w poniedziałek Maciej Różycki. Uczniowie pilnie ćwiczyli akordy, słuchając porad nauczyciela.

Z kolei na fitnessie z Joanną Ziółkowską panie - w rytm rytmicznej muzyki - wyciskały siódme poty.

We wtorek najbardziej oblegane zajęcia odbyły się także na sali widowiskowej. Pokaz Zumby Junior poprowadziła Magda Wiśniewska. Duża grupa dziewcząt pokazała z werwą, co robi zwykle na zajęciach. Było rytmicznie, ekspresyjnie i radośnie, nie zabrakło też pełnego gracji tańca. Prezentowane przez dziewczęta układy z pewnością nie były łatwe do wykonania i zapamiętania, ale uczestniczki poradziły sobie znakomicie.

Kredki, kartki, bloki, kolorowy papier - to wszystko wylądowało we wtorek na długim stole w sali 305. Na zajęcia plastyki z Elżbietą Chocimską dla dzieci w wieku 4-6 lat przyszli także rodzice. Maluchy mogły wykazać się kreatywnością. Na kartkach pojawiły się słoneczka, bałwanki, gwiazdki, chmurki czy drzewa. Rodzice dzielnie pomagali dzieciom.

Dużo spokojniej było w sali 204, gdzie zaplanowano pokaz otwarty zajęć gry na keyboardzie z Danielem Pradellą. Indywidualne zajęcia pokazały, ile pracy trzeba włożyć w ćwiczenia, by nauczyć się grać na tym instrumencie.

Tydzień Zajęć Otwartych w „Wiatraku” potrwa jeszcze do piątku (27 stycznia). Zajęcia odbywają się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia.

Zapraszamy wszystkich - zwłaszcza tych, którzy jeszcze u nas nie byli. Udział w otwartych zajęciach nic nie kosztuje.

Szczegółowy program - http://www.wiatrak.org.pl/co-nowego/1-zapowiedzi/tydzien-zajec-otwartych-zapros-rodzine-i-przyjaciol.html

KB

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe