Zarekwirowano tytoń bez akcyzy za ponad 100 tyś. zł

  • 09.04.2021, 10:07
  • KB
Zarekwirowano tytoń bez akcyzy za ponad 100 tyś. zł KWP
Rypińscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń. Zatrzymani do sprawy to 63 i 57-letni mieszkańcy powiatu rypińskiego. Straty Skarbu Państwa, które spowodowali to ponad 100 tyś. zł. Za popełnienie przestępstwa karnego skarbowego grozi wysoka grzywna.

W środę (07.04.21 r.) rypińscy kryminalni uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu rypińskiego przechowuje nielegalny tytoń, który ma zamiar sprzedać. Natychmiast udali się pod wytypowany adres. Tam podczas przeszukania znaleźli siedem worków wypełnionych tytoniem o łącznej wadze prawie 100 kg.

Nielegalny „towar” należał do dwóch mieszkańców powiatu rypińskiego w wieku 63 i 57 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze oszacowali wstępnie, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to ponad 100.000 zł.

Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzut posiadania wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy. Za to przestępstwo grozi im wysoka grzywna, a także utrata nielegalnego towaru.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe