Bydgoszcz pyta starszych mieszkańców: Seniorze, jak umilić Tobie życie?

  • 26.03.2021, 11:34
  • KB
Bydgoszcz pyta starszych mieszkańców: Seniorze, jak umilić Tobie życie? fot. ilustracyjna
To niezwykle ważne, szczególnie w obecnej sytuacji, pytanie. Dlatego staje się hasłem przewodnim miejskiej diagnozy potrzeb i potencjału seniorów mieszkających w Bydgoszczy. Jej przeprowadzenie zlecone zostanie wyłanianemu obecnie w konkursie zespołowi badawczemu – profesjonalnym analitykom społecznym. Na oferty czekamy do 14 kwietnia br.

Zadanie polegać będzie na opracowaniu metodyki, przeprowadzeniu badań i przygotowaniu diagnozy. Jej ustalenia pozwolą precyzyjnie określić krótko i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej, tak, aby odpowiadała faktycznym potrzebom mieszkańców. Wnioski z ankiet stanowić będą także wytyczne dla wyborów działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a wspieranych finansowo przez miasto.

Badanie przeprowadzane jest również w związku z trwającymi pracami inwestycyjnymi przy tworzeniu Bydgoskiego Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3 – gdzie na blisko 250 metrach kwadratowych organizowane będę liczne wydarzenia, spotkania, szkolenia i wielopokoleniowe zabawy. W opracowaniu programu pracy Centrum pomogą zarówno wyniki diagnozy, jak i konsultacje społeczne.

W ramach diagnozy wypowiedzieć będzie się mógł każdy chętny bydgoski senior 60+. Ankieterzy zadbają dodatkowo, aby w opracowaniu uwzględnić głosy mieszkańców wszystkich osiedli.

Po co diagnoza?

Każdy z nas ma własną opinię na wiele tematów. I każda z tych opinii jest ważna dla kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Jednak dopiero profesjonalnie opracowana metoda naukowa sprawić może, że z indywidualnych opinii powstaje plan działania, odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom wszystkich. Zawsze będzie to kompromis. Ale dzięki profesjonalnej diagnostyce społecznej nasze kompromisy mają szansę być optymalne i wspólne.

Dlatego już dziś zachęcamy seniorów do udziału w badaniu. O szczegółach będziemy informować.

Ważne ostrzeżenia!

Już dziś, i nie tylko przy tej okazji, ostrzegamy przed oszustami. W prowadzonej ankiecie nikt
nie będzie pytał Państwa o żadne wrażliwe dane – takie jak dokładny adres zamieszkania, data urodzenia czy PESEL. Pamiętajmy, że są to informacji, których nigdy nie powinniśmy podawać osobom, których wiarygodności nie możemy potwierdzić.

O rozpoczęciu diagnozy i dokładnych, bezpiecznych warunkach udziału w konsultacjach będzie Państwa informować w kolejnych artykułach.

Warto wiedzieć:
W roku 2019 powołano Bydgoskie Biuro Seniora, które w sposób zorganizowany rozwija w mieście ofertę usług dla osób starszych, a także realizuje inwestycję powstania Bydgoskiego Centrum Seniora przy ul. Dworcowej. Więcej informacji o propozycjach dla seniorów pod adresem http://www.bydgoszczseniorom.pl.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe