Otwarcie sezonu rowerowego w Bydgoszczy

  • 22.03.2021, 08:59
  • KB
Otwarcie sezonu rowerowego w Bydgoszczy Materiały prasowe
Wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy hucznie otworzyli tegoroczny sezon rowerowy podczas święta szkoły „Wiosna na sportowo" razem z Fundacją Eco Textil, która dostarczyła do placówki specjalistyczne rowery trójkołowe. Wszystkim dopisywały doskonałe humory, aktywnym atrakcjom nie było końca, a gościem specjalnym pikniku była mieszkanka Bydgoszczy - Paula, uczestniczka programu Down the Road.

Wielkie sportowe święto

Otwarcie sezonu rowerowego 2021 to wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci wychowanków szkoły oraz ich bliskich. Przywitali oni wiosnę w prawdziwie sportowym stylu. Były wspólne tańce, zabawy i oczywiście jazda na rowerach.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia pokazali, że ograniczenia istnieją często tylko w naszych głowach i nawet osoby z niepełnosprawnościami mogą z powodzeniem uczestniczyć w sportowych aktywnościach i cieszyć się kreatywnie spędzonym czasem.

Podczas wydarzenia obecni byli również przedstawiciele Fundacji Eco Textil, którzy dostarczyli do szkoły kolejne rowery trójkołowe, uzupełniając tym samym kolekcję trójkołowców z 2014 o całkowicie nowe egzemplarze. Obecnie placówka w Bydgoszczy dysponuje 10 rowerami trójkołowymi. Specjalne podziękowania należą się pracownikom sklepu rowerowego Velomania przy ulicy Fordońskiej, którzy zadbali o przygotowanie wszystkich rowerów dla uczniów szkoły w Bydgoszczy na nowy sezon.

Gość specjalny

Na wydarzeniu obecna była Paula, uczestniczka 2. edycji programu Down the Road. W jednym z odcinków, Przemek Kossakowski zabrał uczestników na przejażdżkę rowerową trójkołowcami pochodzącymi właśnie z zasobów Fundacji Eco Textil. Paula miała wtedy okazję pierwszy raz spróbować jazdy na trójkołowcu. Naprawdę miło było patrzeć, jak wiele radości jej to sprawiło! Przedstawiciele Fundacji postanowili więc podarować Pauli trójkołowy rower, który dostarczył jej tak wielu cudownych emocji. Teraz będzie mogła na co dzień korzystać z tej formy spędzania wolnego czasu.

 

Sprzęt rehabilitacyjny dostępny za darmo

Warto dodać, że Fundacja Eco Textil prowadzi na terenie całego kraju wypożyczalnie, w których można bezpłatnie wypożyczać sprzęty rehabilitacyjne – rowery trójkołowe, balkoniki, wózki oraz kule. Co ważne - sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi.

 

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne - za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę - mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

 

Wypożyczalnia sprzętu jest formą pomocy osobom z niepełnosprawnościami, ale również sposobem na podziękowanie wszystkim ludziom, którzy oddają niepotrzebną odzież do specjalnych kontenerów. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów Fundacja Eco Textil może udostępniać trójkołowe rowery, łóżka, wózki, kule i chodziki.

 

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe