Prezydent do uczestników Bydgoskiego Marca: Dzięki Waszej postawi możemy dziś cieszyć się wolną Polską

  • 19.03.2021, 12:33
  • Źródło: PAP
Prezydent do uczestników Bydgoskiego Marca: Dzięki Waszej postawi możemy… fot.: PAP
Dzięki państwa niezłomnej postawie, dzięki waszej odwadze, my dzisiaj możemy cieszyć się wolną Polską; w imieniu całej Rzeczypospolitej z całego serca za to dziękuję - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda do uczestników Bydgoskiego Marca 1981 r.

Podczas piątkowych uroczystości prezydent dziękował uczestnikom Bydgoskiego Marca: "Dziękuję za bohaterstwo".

"Dzięki państwa niezłomnej postawie, dzięki temu, że byliście odważni, dzięki temu, że pragnęliście wolnej Polski ponad wszystko, że ryzykowaliście wolność własną i byt swoich rodzin, my dzisiaj możemy cieszyć się wolną Polską, a moje pokolenie (...) jest tym pierwszym, którego dzieci nie musiały się martwić, czy rodzice wrócą do domu.

Bo moi rodzice i ja nie byliśmy tego pewni - bo rodzice byli na strajkach, bo mogli być aresztowani, bo mogło stać się nawet i najgorsze" - oświadczył prezydent.

Podkreślił, że pokolenie jego córki jest tym pokoleniem, które urodziło się w wolej Polsce, cieszy się nią i nie wyobraża sobie tego, że Polska mogłaby nie być wolna, nie być niepodległa, nie być suwerenna i nie być demokratyczna. "To państwu to zawdzięczają. W imieniu całej Rzeczypospolitej, w imieniu całego naszego społeczeństwa, całego naszego narodu z całego serca za to dziękuję" - dodał prezydent.

(PAP) autorka: Aleksandra Rebelińska, Tomasz Więcławski reb/ twi/ godl/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beata
Beata 19.03.2021, 20:27
Panie Duda! Jestem zażenowana pańskimi wystąpieniami! Śmie pan porównywać ,,tamte" czasy do ,,dzisiejszych", zapominając, że sami potrafimy ocenić zmiany, jakie zaszły w naszej rzeczywistości! Robi pan wszystko, byśmy stracili poczucie bezpieczeństwa i przekonanie, że żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce. Wstydzę się za pana i całą sektę pisowską, która tak jak pan kiedyś sam powiedział, doi tę naszą Polskę z każdej strony... ile się da! W s t y d! Jest mi tak bardzo żal, że zaprzepaszcza pan to, co z takim trudem wywalczyło dla Polski pokolenie moich dziadków i rodziców! I tak bardzo boję się o przyszłość mojego 25 letniego syna... Kończ pan, wstydu oszczędź !!!
Lolek
Lolek 16.04.2021, 13:34
Wstydz sie za siebie, ze takie glupoty wypisujesz.....Wstyd
Marlena
Marlena 03.04.2021, 18:08

Komentarz zablokowany

wpis chaotyczny


Pozostałe