Mieszkańcy Bydgoszczy mogą włączyć się do akcji sadzenia drzew

  • 17.03.2021, 08:46
  • KB
Mieszkańcy Bydgoszczy mogą włączyć się do akcji sadzenia drzew fot. ilustracyjna
Ponad 150 drzew, 300 krzewów i bylin – to widoczny już efekt zeszłorocznych akcji Fundacji IMMO, którą wspiera także miasto. Społecznicy nie zwalniają tempa, mają kolejne plany urządzania zieleni w mieście. Zwracają się także do mieszkańców, aby włączyli się do współpracy i wskazywali nowe miejsca dla zielonych płuc Bydgoszczy.

Wraz z nadchodzącą wiosną przedstawiciele fundacji poszukują wolontariuszy, którymi mogą zostać wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. W ten sposób bydgoszczanie mogą posadzić drzewa, ze wsparciem fundacji, którymi później będą się opiekować.

Po co w mieście sadzić drzewa? Powodów jest wiele: oczyszczają powietrze, dają cień w upalne dni, zazieleniają nasze otoczenie, są schronieniem dla ptaków i owadów. Miasto regularnie sadzi nowe drzewa w mieście, a w przypadku niezbędnych wycinek stosuje nasadzenia kompensacyjne. Od pewnego czasu w naszym mieście aktywnie działają także społecznicy, którzy dbają o drzewostan nie tylko na terenach miejskich, ale także na terenach spółdzielni, czy prywatnych inwestycji.

Zielone efekty

Fundacja IMMO w zeszłym roku zorganizowała kilka akcji, dzięki której posadzono 156 drzew i niemal 300 krzewów i bylin. Rosną one m.in. przy ul. Lelewela, przy ul. Nowodworskiej i ul. Ugory, a także na parkingu na rogu ulicy Kamiennej i Gdańskiej, przy nasypie kolejowym na ul. Czarna Droga, ul. Kossaka. Fundacja przyczyniła się także do zazieleniania Starego Rynku. Wszystkie miejsca oznaczone są na mapie: fundacjaimmo.org/mapa

Jeszcze więcej drzew

Fundacja wiosną planuje posadzić kolejne drzewa, tym razem na Placu Wolności i przy ul. Kopernika. Większe nasadzenia drzew i krzewów zaplanowane jest przy ul. Chołoniewskiego. Nowe lokalizacje, które wskazują mieszkańcy to Osowa Góra, Osiedle Leśne, Skrzetusko oraz Miedzyń.

- Chcemy angażować mieszkańców w nasze projekty, dlatego szczególnie do nich kierujemy prośby o wskazywanie miejsc dla nowych drzew, wtedy nowe nasadzenia mają swoich opiekunów. Podstawowym krokiem jest ustalenie odpowiedniego miejsca dla drzew, przedstawiciele spółdzielni kierują się oczywiście instalacjami podziemnymi i nadziemnymi jak i bliskością okien, lamp i innych elementów infrastruktury osiedla. My pomagamy uzyskać zgodę, fundujemy drzewa i wspólnie je sadzimy – mówi Maria Loskot z Fundacji Immo.

Zgłoś się po drzewo

Jeśli chcesz, aby w Twoim najbliższym otoczeniu miało szansę wyrosnąć nowe drzewo zgłoś się do Fundacji IMMO. Pomoże ona uzyskać zgodę na posadzenie drzew z zarządcami, ustalić dokładką lokalizację i gatunki roślin oraz wspólnie ustali termin i sposób sadzenia. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe