Nowa sygnalizacja świetlna na Łęgnowie

  • 10.03.2021, 12:49
  • Źródło: ZDMiKP
Nowa sygnalizacja świetlna na Łęgnowie fot. ilustracyjna
Jak informuje ZDMiKP, trwają przygotowania do budowy sygnalizacji świetlnej na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi. Będzie ona gwarantowała bezpieczne przekraczanie jezdni oraz płynny ruch pojazdów, które nie przekraczają dozwolonej prędkości.

Nowa sygnalizacja na ul. Toruńskiej na wysokości posesji 328 ma zapewnić bezpieczne przekraczanie jezdni w centrum osiedla, gdzie ulokowane są plac zabaw, przystanki autobusowe, siedziba rady osiedla oraz zwarta zabudowa. Wnioskowali o to mieszkańcy oraz rada osiedla.

W ubiegłym roku przygotowana została koncepcja budowy. Zakłada ona, że sygnalizacja wzbudzana będzie przyciskami pieszych z zachowaniem priorytetu zielonego światła dla kierujących w obu kierunkach ruchu. Równocześnie sygnalizacja będzie zintegrowana z urządzeniami radarowymi, które mierzą prędkość nadjeżdżającego pojazdu.

W przypadku pojazdów znacznie przekraczających dopuszczalna prędkość (obowiązuje w tym miejscu 40km/h) zmieni ona sygnał na czerwony, nawet jeśli z przejścia nie będą korzystać piesi. Przejście będzie też dodatkowo monitorowane.

Obecnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 4 miesięcy.

Planowane są też kolejne inwestycje związane z budową sygnalizacji świetlnych. W światła wyposażone zostanie m.in skrzyżowanie ulic Koronowskiej i Opławiec.
W tym roku zaplanowaliśmy również kontynuację programu doświetlania przejść dla pieszych.

Źródło: ZDMiKP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe