Astoria otwiera się dla mieszkańców

  • 05.03.2021, 14:19
  • KB
Astoria otwiera się dla mieszkańców UM Bydgoszcz
Już w najbliższy poniedziałek, 8 marca o godz. 8:03 swoją działalność zainauguruje Centrum Rekreacji Astoria. Ten długo wyczekiwany obiekt będzie otwarty dla mieszkańców codziennie!

Centrum Rekreacji Astoria to nowoczesny kompleks sportowy, jedyny w regionie kujawsko-pomorskim basen o długości 50 m i szerokości 25 m. Zatapialny pomost, ruchome dno oraz głębokość do 6 m dają możliwość realizacji zajęć rekreacyjnych oraz treningów dla początkujących i zaawansowanych grup sportowych.

Obiekt będzie otwarty dla mieszkańców codziennie w godzinach:
– poniedziałek – piątek 6:00 – 22:00
– sobota 7:00 – 22:00
– niedziela 10:00 – 22:00
Na pływalnię będzie można wejść o dowolnej godzinie, czas pobytu na pływalni będzie mierzony przez zegarki, które każdy użytkownik otrzyma przy zakupie biletu.

Bilety na pływalnię będzie można kupić od 8 marca tylko bezpośrednio w kasie. W przypadku karnetów będzie dodatkowo możliwość zakupu on-line przez strefę klienta. Bilet godzinny kosztuje 15 zł (12 zł ulgowy), a dwugodzinny – 25 zł (20zł). Pełen cennik dostępny jest TUTAJ.

W cenie biletu użytkownikom udostępnione zostaną tory 50- oraz 25-metrowe, a w dniu otwarcia również strefa saun i jacuzzi. Z kolei w weekendy, począwszy od 13 marca, udostępniona będzie także niezwykła atrakcja – najdłuższy w Polsce wodny, pneumatyczny tor przeszkód o długości 44 m.

Od 15 marca w Centrum Rekreacji Astoria będą odbywać się zajęcia Aqua Aerobiku, które poprowadzą trenerzy z ekipy Astoria Fitness. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godzinach 11:00 i 20:00 (pełen harmonogram dostępny TUTAJ).

Ważne! Podczas korzystania z basenu obowiązkowe będzie noszenie czepków. W przypadku mężczyzn - również kąpielówek przylegających do ciała (szorty nie są akceptowane). Jednorazowo na basen wejdzie 160 osób.

Dojazd do Astorii możliwy jest komunikacją miejską – przed obiektem znajduje się przystanek autobusowy dla linii: 54, 71, 77 oraz 79. Ponadto ok. 400 m od pływalni, przy dworcu PKP, znajduje się duży węzeł komunikacyjny z przystankami autobusowymi i tramwajowymi. Na osoby, które zdecydują się przyjechać samochodem czekają miejsca parkingowe przy obiekcie (postój płatny – 3 zł/godzina parkowania). Na parking można wjechać od ulicy Tadeusza Rejtana (za przychodnią).

Więcej informacji na stronie Centrum Rekreacji Astoria - www.astoriabydgoszcz.pl.

Warto wiedzieć
• Astoria to pływalnia „olimpijska”. Niecka ma powierzchnię aż 4 zwykłych basenów szkolnych. Podzielona jest na 10 torów, każdy o szerokości 2,5m i długości 50 m.
• Istnieje możliwość konfiguracji basenu i tworzenia warunków do zajęć dla wielu grup o zróżnicowanym treningu jednocześnie. Ruchome dno na powierzchni połowy niecki basenu pozwala na regulację głębokości od 0 (całkowite wypłycenie) do 210 cm.
• Astoria to najgłębszy basen w regionie - na szerokości 25 m i długości 12 m głębokość niecki sięga 6 m.
• System startowy, monitoring falstartu i pomiar czasu posiadają certyfikat FINA.
• Pływalnia wyposażona jest w sprzęt i pełnowymiarowe boisko do piłki wodnej.
• Obiekt jest ekologiczny – posiada zaawansowaną technologię filtracji oraz panele słoneczne.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe