Seniorka z Bydgoszczy oszukana "na policjanta". Straciła 50 000 złotych

  • 02.03.2021, 14:51
  • KB
Seniorka z Bydgoszczy oszukana "na policjanta". Straciła 50 000 złotych fot. ilustracyjna
Seniorka z Bydgoszczy dała się oszukać i przekazała pieniądze przestępcom. Kobieta wyrzuciła pieniądze przez okno domu. Straciła 50 tysięcy złotych. Niestety pokrzywdzona uwierzyła w historię fałszywego policjanta. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy rzekomym policjantom czy kurierom. To oszuści!

Wczoraj (1.03.2021) seniorka z Bydgoszczy padła ofiarą oszustki, która podawała się za policjantkę. Pod legendą zagrożonych pieniędzy w banku i prowadzonej akcji policyjnej, oszustka nakłoniła bydgoszczankę do wyrzucenia przez okno domu pieniędzy w kwocie 50 tysięcy złotych. To przestępstwo trochę się różniło od innych tego rodzaju. Tym razem rozmówcą i „odbierakiem” była kobieta. Widać jak przestępcy próbują i działają w różnych konfiguracjach.

Apelujemy do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio najczęściej policjanta. W tym ostatnim przypadku informują najczęściej, że prowadzą akcję przeciwko przestępcom, którzy okradają ludzi z oszczędności ich życia. Do tego prowadzą rozmowę w taki sposób, że osoba pokrzywdzona jest przekonana, że rozmawia z prawdziwym policjantem.

Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od osób pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać pieniędzy z banku, czy też pozostawiać gotówki w jakimś miejscu, bądź wyrzucać przez okno!

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję na numer alarmowy 112, gdzie mogą Państwo uzyskać pomoc.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe