Rozpoczęły się prace remontowe na bydgoskich ulicach

  • 01.03.2021, 12:47
  • Źródło: ZDMiKP
Rozpoczęły się prace remontowe na bydgoskich ulicach fot. ilustracyjna
Jak informuje ZDMiKP, w związku z uruchomieniem po zimie pierwszych w regionie otaczarni (wytwórni masy bitumicznej), rozpoczęły się prace remontowe dróg asfaltowych w mieście. Na ulice Bydgoszczy wyjechało już 5 ekip remontowych. Ruszyło też profilowanie pierwszych ulic gruntowych.

Tegoroczna zima okazała się surowsza niż w latach poprzednich. Tym samym szkody w infrastrukturze drogowej, są znacznie większe.

Na przestrzeni stycznia i lutego wszelkie zagrażające bezpieczeństwu uszkodzenia nawierzchni, były naprawiane w trybie awaryjnym.
Od 1 marca dzięki uruchomieniu otaczarni oraz poprawie pogody, prace mogą być już prowadzone na wszystkich bydgoskich ulicach.

W pierwszej kolejności remontowane będą główne bydgoskie ulice oraz te znajdujące się na trasie komunikacji autobusowej. W dalszej kolejności prace przeniosą się na ulice osiedlowe. Przewidujemy, że do końca marca (przy sprzyjających warunkach pogodowych), zakończone zostaną wszystkie pozimowe remonty ulic. Koszt przedmiotowych robót to 3,5 mln złotych.

Nie zapominamy o ulicach gruntowych

Od 1 marca rozpoczęły się też prace przy równaniu i porządkowaniu ulic gruntowych na terenie miasta. 
W pierwszej kolejności prowadzone są działania interwencyjne na ulicach zgłoszonych przez mieszkańców.

Szczegółowe informacje na ten temat oraz lista ulic gruntowych remontowanych w najbliższym czasie, znajduje się TUTAJ

Przypominamy, że uszkodzenia bydgoskich ulic można zgłaszać do Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP pod numerem telefonu (52) 582-27-14/15 oraz mailowo: [email protected]

Źródło: ZDMiKP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe