Rozpoczęła się internetowa rekrutacja do bydgoskich podstawówek

  • 23.02.2021, 15:53
  • KB
Rozpoczęła się internetowa rekrutacja do bydgoskich podstawówek fot. ilustracyjna
Internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych rozpoczęła się 16 lutego br. Rodzice na zapoznanie z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy szkoły podstawowej mają czas do 10 marca. W sumie we wrześniu do pierwszej klasy wyruszy 2.865 dzieci.

Dzieci z rocznika 2014 czekają duże zmiany. Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, a tym samym ich przygoda ze szkołą podstawową. Przypominamy, że w roku szkolnym 2021/2022 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2.8 tys. siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatkowie, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz

W sumie miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę 2.900 miejsc dla pierwszoklasistów, w 45 szkołach podstawowych. Rodziców i opiekunów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty. Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się TUTAJ.

Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 7 kwietnia o godz. 12. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.

Co powinieneś wiedzieć o rekrutacji ?

· Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców. Lista obwodów TUTAJ.

· Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodziców, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

· We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie 2 szkoły z określeniem preferencji.

· W przypadku niedostania się do żadnej z wybranych szkół, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej.

· W przypadku przyjęcia do klasy sportowej, wymagane jest wcześniejsze przeprowadzenie testu sprawności fizycznej oraz orzeczenie lekarskie.

· Kryteria postępowania rekrutacyjnego znajdują się TUTAJ.

Więcej na stronie www.bydgoszcz.pl/edukacja

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe