Handlował podrobioną odzieżą na Wyżynach. Został zatrzymany [FOTO]

  • 23.02.2021, 14:28
  • KB
Handlował podrobioną odzieżą na Wyżynach. Został zatrzymany [FOTO] KWP Bydgoszcz
Bydgoszczanin wpadł z nielegalnym towarem podczas kontroli targowiska oraz pasażu handlowego na bydgoskich Wyżynach. Handlarz sprzedawał głównie nieoryginalną odzież po niższych cenach. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Bydgoscy policjanci od lat prowadzą niezapowiedziane działania zmierzające do ujawniania osób, które handlują tzw. „podróbkami”. Tak, też było w minioną niedzielę (21.02.2021), gdzie kryminalni z bydgoskich Wyżyn skontrolowali jedno z największych targowisk na terenie miasta. Wcześniej, z ich ustaleń wynikało, że jeden z mieszkańców miasta sprzedaje na bazarze porobioną markową odzież.

Przed południem funkcjonariusze namierzyli stoisko, które obsługiwał znany im mężczyzna. Osoba ta oferowała do sprzedaży, za bardzo niska cenę, markowe rzeczy różnych znanych firm. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, policjanci zatrzymali 31-latka i zabezpieczyli jego towar, między innymi koszulki, bluzy, czapki oraz spodnie – łącznie 248 sztuk odzieży.

Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu na bydgoskich Wyżynach, gdzie został przesłuchany w charakterze świadka, a następnie zwolniony. Teraz funkcjonariusze kontaktują się z przedstawicielami kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy i przyjmują zawiadomienia dotyczące naruszenia przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej. Zebrany w tej sprawie materiał pozwoli na przedstawienie zarzutów.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe