Bydgoszcz z regionem stawia na edukację specjalistów

  • 18.01.2017, 13:33 (aktualizacja 18.01.2017, 14:27)
  • KB
Bydgoszcz z regionem stawia na edukację specjalistów KB
Dzisiaj trzy samorządy pod egidą Bydgoszczy podpisały projekt szkolnictwa technicznego mającego na celu wyspecjalizowanie młodzieży w kierunkach technicznych na których czekają przyszli pracodawcy

Trzy powiaty, Bydgoski, Toruński i Nakielski pod przewodnictwem Bydgoszczy podpisały projekt który obejmie swoim zakresem 1200 uczniów a budżet tego projektu wynosi pięć mln. zł. Dziewięćdziesiąt pięć procent kwoty potrzebnej na sfinansowanie założonego projektu będzie pochodzić z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego.

Projekt będzie trwać trzy lata, będzie dotyczył 12 techników na terenie wymienionych powiatów i zakłada na przygotowanie młodzieży do lepszej współpracy z przyszłym pracodawcą. Podpisany dokument jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców, którzy wręcz pożądają techników specjalistów na rynku pracy.

Uczniowie techników ze specjalizacjami: technik elektryk, elektronik, mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych, cyfrowych procesów graficznych, logistyk, teleinformatyk, informatyk, fototechnik i technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, są najbardziej poszukiwani przez pracodawców w naszym regionie. Do projektu włączonych zostanie także 80 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz sześciu opiekunów stażystów. Z finansowania skorzystają także pracownie techniczne które będą wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe