Jeździł motocyklem po zamarzniętym jeziorze w Pieczyskach. Nie obyło się bez mandatu

  • 18.02.2021, 17:01
  • KB
Jeździł motocyklem po zamarzniętym jeziorze w Pieczyskach. Nie obyło się… fot. ilustracyjna
Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał kierujący motocyklem, który z zamarzniętej tafli Zalewu Koronowskiego zrobił sobie tor wyścigowy. Nagranie z jego poczynań znalazło się w internecie. Policjanci ustalili personalia motocyklisty i złożyli mu wizytę. Zakończyła się ona dwustuzłotowym mandatem.

Policjanci Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy otrzymali informację, iż w ubiegłą niedzielę (14.02.2021) nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach odbywały się nielegalne przejażdżki motocyklami po tafli lodu. Do policjantów dotarło również nagranie, na którym widać motocyklistę wjeżdżającego na zamarznięty Zalew Koronowski, który następnie wykonuje różne manewry.

W wyniku podjętych czynności policjanci z Ogniwa Wodnego bydgoskiej komendy ustalili kierującego pojazdem i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna potwierdził fakt kierowania pojazdem.

W związku z tym 47-latek został ukarany mandatem karnym za wykroczenie z artykułu 77 ust. 1 pkt 7 Prawa Wodnego. Artykuł ten mówi, iż zakazane jest poruszanie się pojazdami w wodach powierzchniowych oraz po gruntach pokrytych wodami. Kto łamie ten zakaz podlega karze grzywny. Podobnie zabronione jest mycie pojazdów w wodach powierzchniowych lub nad brzegami tych wód.

Policjanci przypominają i apelują, aby nie wchodzić i nie wjeżdżać na lód, ponieważ w niektórych miejscach jego pokrywa może się załamać co będzie skutkowało tragedią.

Autor: na podstawie inf. mł. asp. Marcina Czyż/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe