Osiem bydgoskich pływalni otwiera się dla mieszkańców. Sprawdź, gdzie będzie można popływać

  • 12.02.2021, 14:43
  • KB
Osiem bydgoskich pływalni otwiera się dla mieszkańców. Sprawdź, gdzie… fot. ilustracyjna
Jak podaje ratusz, kilka pływalni w Bydgoszczy warunkowo otwiera się dla mieszkańców. Będą one otwarte od poniedziałku 15 lutego. Natomiast dalsze funkcjonowanie basenów będzie uzależnione od decyzji rządu.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11 lutego br. otwarte będą pływalnie: Czwórka, Bryza, Perła, Laguna, Sardynka, Ikar i Neptun oraz basen w Pałacu Młodzieży. Od poniedziałku, 15 lutego z pływalni będą mogli skorzystać wszyscy chętni, także klienci indywidualni oraz uczniowie szkół w ramach zajęć sportowych. Nadal zamknięte pozostają trybuny na pływalniach, nie ma też możliwości organizacji wydarzeń sportowych z udziałem publiczności.

Zgodnie z rozporządzeniem korzystanie z pływalni jest warunkowe i możliwe będzie przez dwa najbliższe tygodnie, tj. do 28 lutego. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz zasad bezpieczeństwa (zasłonięcie twarzy, dezynfekcja rąk). Aktualne informacje dotyczące godzin otwarcia pływalni zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu oraz cenniki wejść znajdują się na stronie: www.plywalniebydgoszcz.pl. Basen w Pałacu Młodzieży, link do strony TUTAJ.

Przygotowania do otwarcia nowych pływalni
Ze względu na czasowe, warunkowe otwarcie basenów (do 28 lutego) Astoria i Aqua Fordon dotychczas nieudostępnione mieszkańcom pozostają zamknięte. Nowowybudowane obiekty otworzą się po całkowitym zniesieniu obostrzeń. Basen Piąta Fala pozostaje zamknięty do czasu uzyskania niezbędnych wyników badań wody, przeprowadzonych po pracach gwarancyjnych na basenie.

Torbyd i lodowisko w Fordonie zamknięte
Nowe tymczasowe zasady związane z luzowaniem obostrzeń nie objęły otwarcia lodowisk. W związku z tym miejska ślizgawka Torbyd i lodowisko w Fordonie pozostają zamknięte.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe