Starsi mieszkańcy Bydgoszczy dali się oszukać przestępcom

  • 27.01.2021, 18:07
  • KB
Starsi mieszkańcy Bydgoszczy dali się oszukać przestępcom fot. ilustracyjna
Kolejny raz starsi mieszkańcy Bydgoszczy dali się oszukać i przekazali pieniądze przestępcom. Jedna z pokrzywdzonych osób wyrzuciła pieniądze oraz biżuterię przez okno z dziewiątego piętra bloku mieszkalnego. Straciła blisko 50 tysięcy złotych. Niestety pokrzywdzeni uwierzyli w historię fałszywego policjanta.

Wczoraj (26.01.2021) w Bydgoszczy oszuści nie próżnowali. Metodą „na policjanta” oszukali trzech starszych mieszkańców miasta. We wszystkich przypadkach metoda działania była taka sama. Jedynie modyfikacji uległa legenda. Tym razem nie chodziło o zagrożone pieniądze w banku, lecz o włamywaczy, którzy mieli obserwować mieszkania pokrzywdzonych. Dodatkowo w dwóch przypadkach zanim zadzwonił rzekomy policjant, ofiary odebrały telefon od fałszywego kuriera, który pod pretekstem dostarczenia paczki, najprawdopodobniej chciał uzyskać dokładny adres. Niestety pokrzywdzeni dali się nabrać na historie oszustów i stracili łącznie blisko 75 tysięcy złotych.

Jedna z ofiar wyrzuciła przez okno, z dziewiątego piętra bloku mieszkalnego, pieniądze wraz z biżuterią. Pozostali pokrzywdzeni przekazali gotówkę w swoich mieszkaniach.

Opisując tę historię wyłania się z nich obraz bezczelności sprawców, ich bezwzględności, ale też skuteczności.

Kolejny raz przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić.

Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od osób pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać pieniędzy z banku, czy też pozostawiać gotówki w jakimś miejscu, bądź wyrzucać przez okno!

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję na numer alarmowy 112, gdzie mogą Państwo uzyskać pomoc.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe