Poseł Magdalena Łośko: Wsparcie dla Portu Lotniczego Bydgoszcz

  • 23.01.2021, 14:59
  • KB
Poseł Magdalena Łośko: Wsparcie dla Portu Lotniczego Bydgoszcz Materiały prasowe
24 listopada 2020 r. Poseł Magdalena Łośko zwróciła się do Premiera Mateusza Morawieckiego z interpelacją w sprawie rządowego wsparcia dla Portu Lotniczego Bydgoszcz. Poseł w interpelacji zwracała uwagę na fakt, że po pół roku oczekiwania Port Lotniczy Bydgoszcz otrzymał od rządu jedynie 201 tys. zł oraz zawnioskowała o dalsze wsparcie finansowe dla bydgoskiego lotniska.

W odpowiedzi na interpelację Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że „Wprowadzone dotychczas instrumenty tzw. tarczy antykryzysowej stanowią znaczną pomoc państwa dla portów lotniczych” oraz, że „Aktualnie, sprawą priorytetową dla polskiego Rządu jest zapewnienie przede wszystkim bezpieczeństwa publicznego, przy jednoczesnym efektywnym wsparciu gospodarki”.
 

Poseł Magdalena Łośko zwraca uwagę, że kwota 201 tys. zł, którą przedstawiciele rządu nazywają „znaczną” jest zdecydowanie mniejsza niż wsparcie rządu udzielane zespołom muzycznym – zespoły muzyczne tzw. „disco polo” mogły liczyć na miliony z Funduszu Wsparcia Kultury.
 

Poseł jednocześnie zwracam uwagę, że przyjęte przez rząd rozwiązania polegające na wspieraniu jedynie wybranych grup przedsiębiorców – wg wybranych kodów PKD, pomija wiele firm, które obecnie znajdują się na skraju bankructwa. Rządowa tarcza antykryzysowa nie działa - do wybranych grup przedsiębiorców trafiają minimalne kwoty, a większość z nich nie może liczyć na żadną pomoc.
 

W ocenie Poseł tego typu odpowiedzi działają na szkodę Bydgoszczy i całego województwa.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe