Kontrole miejsc przebywania bezdomnych w Bydgoszczy

  • 19.01.2021, 15:59
  • KB
Kontrole miejsc przebywania bezdomnych w Bydgoszczy KWP Bydgoszcz
Dzielnicowi ze śródmiejskiego komisariatu wspólnie z Strażnikami Miejskimi kontrolowali w ostatnich dniach miejsca przebywania osób bezdomnych. Sprawdzali pustostany, altanki, garaże, wiadukty, dworce i inne miejsca, gdzie wiadomo, że mogą przebywać osoby bezdomne.

Zima to bardzo trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. O nich pamiętają policjanci, którzy podczas każdej służby sprawdzają miejsca, w których schronienia poszukują bezdomni. Jednak w ostatnich dniach, kiedy był duży mróz takie działania były szczególnie potrzebne. Dlatego też Dzielnicowi ze śródmiejskiego komisariatu wspólnie z Strażnikami Miejskimi kontrolowali pustostany, altanki, garaże, wiadukty, dworce i inne miejsca, sprawdzając czy przebywające w nich osoby potrzebują pomocy.

Nakłaniali osoby bezdomne do korzystania z noclegowni oraz przekazywali informacje, gdzie można zjeść ciepły posiłek, dostać czystą odzież czy uzyskać pomoc medyczną. Niestety większość osób bezdomnych odmawia przyjęcia jakiejkolwiek pomocy.

Nadal będą prowadzone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W sytuacji zagrożenia ich życia lub zdrowia wzywana będzie pomoc medyczna.

Gdy następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają w okolice zera, policjanci apelują o to, aby nie być obojętnym. Chodzi oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Wystarczy jeden telefon!

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe