Podpalacz wpadł w ręce kryminalnych z bydgoskich Wyżyn

  • 11.01.2021, 10:13
  • KB
Podpalacz wpadł w ręce kryminalnych z bydgoskich Wyżyn KWP Bydgoszcz
Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 29-latka podejrzanego o uszkodzenia mienia. Mężczyzna stoi za podpaleniami śmietników oraz przenośnej toalety na tym osiedlu. Podczas jednego ze zdarzeń nadpaleniu uległ również zaparkowany nieopodal śmietników samochód Fiat Ducato. Bydgoszczanin usłyszał trzy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Wszystkie zdarzenia miały miejsce 14 grudnia 2020 r. na ul. Szarych Szeregów oraz Ku Wiatrakom w Bydgoszczy. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu na Wyżynach. Przeprowadzone czynności, w tym oględziny, wskazywały na celowe podpalenie. Przy pierwszej z wymienionych ulic podpalone zostały cztery pojemniki na odpady. W wyniku tego pożaru uszkodzeniu uległ również zaparkowany nieopodal nich samochód Fiat Ducato. Na tym jednak nie koniec. Sprawca działał dalej i po przemieszczeniu się na ul. Ku Wiatrakom podpalił stojącą tam przenośną toaletę. Pokrzywdzeni określili swoje straty na łączną kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

Ustalenia kryminalnych z Wyżyn doprowadziły ich do 29-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia.

Wczoraj (08.01.2021) decyzją prokuratury wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe