Policja i sanepid wspólnie kontrolują placówki handlowe w kujawsko-pomorskim

  • 02.12.2020, 15:31
  • KB
Policja i sanepid wspólnie kontrolują placówki handlowe w kujawsko-pomorskim KWP
Policjanci i pracownicy inspekcji sanitarnej z Włocławka wspólnie sprawdzają czy ponownie otwarte galerie i centra handlowe funkcjonują w ścisłym reżimie sanitarnym. To od stosowania m.in. na terenie placówek handlowych obostrzeń związanych z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją rąk zależy

Od soboty (28.11.2020) na terenie całego kraju zgodnie z nowymi przepisami wprowadzono możliwość handlu na terenie sklepów wielkopowierzchniowych, czyli galeriach, parkach i centrach handlowych. Jednak żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa wprowadzono na terenie placówek handlowych znaczne ograniczenia w ilości klientów. Nasza społeczna odpowiedzialność i prowadzone wspólne kontrole policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się niewidocznego dla nas wirusa.

Dlatego przypominamy, że w placówkach handlowych na poczcie obowiązuje limit klientów: w sklepach do 100 - 1 osoba na 10 , w sklepach powyżej 100 - 1 osoba na 15 . Przez cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk. Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym otwarte zostały galerie handlowe i parki handlowe. Wyjątek stanowi działalność sal zabaw, których funkcjonowanie jest zawieszone.

Trzeba pamiętać także o godzinach dla osób w wieku powyżej 60 lat, którzy od poniedziałku do piątku w godzinach 10 - 12 w sklepach, drogeriach, aptece oraz na poczcie mogą przebywać i robić zakupy wyłącznie tylko oni. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. UWAGA! 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniora.

Dlatego policjanci z Włocławka wspólnie z inspektorami sanepidu będą kontrolować stosowanie obostrzeń, szczególnie teraz przed zbliżającymi się Świętami. Działania mają na celu nie tylko karanie, ale także informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów. Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe