GDDKiA Bydgoszcz: Postępy na budowie S5 w kujawsko-pomorskim

  • 01.12.2020, 14:39
  • Źródło: GDDKiA
GDDKiA Bydgoszcz: Postępy na budowie S5 w kujawsko-pomorskim GDDKiA
Droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim coraz bliżej. W budowie znajdują się cztery odcinki drogi, a dwa zostały udostępnione kierowcom w ramach czasowych organizacji ruchu. Z jednego odcinka kierowcy korzystają od roku.

Na odcinkach Nowe Marzy – Świecie Południe i Świecie Południe – Bydgoszcz Północ trwają prace na całej ich długości. To łącznie 45 kilometrów drogi. Szczególnie intensywnie prowadzone są niedaleko połączenia z A1 w Nowych Marzach. W listopadzie wprowadzono na budowie kilka zmian organizacji ruchu, które pozwalają przechodzić do kolejnych faz powstawania drogi. Dla przykładu, zamknięcie zjazdu do Świecia na węźle Świecie Południe pozwala na wymianę nawierzchni na zjazdach i łatwiejszą rozbudowę obwodnicy Świecia, która jest częścią przyszłej S5. Przewidywany koniec prac na tych odcinkach to III kwartał 2022 r. 

Odcinek Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie stanowi część obwodnicy Bydgoszczy. Na 13 km drogi trwają bardzo zaawansowane prace mające na celu planową przejezdność obwodnicy do końca roku. Najbardziej zaawansowany jest fragment północny, pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec i Bydgoszcz Zachód.  Prace wykończeniowe potrwają jeszcze w I kwartale 2021 r. 

Odcinek Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ to trzeci z odcinków na którym prace prowadzi nowy wykonawca wyłoniony wiosną br. Zaawansowanie rzeczowe na koniec października wynosi ponad 27 proc. Intensywne prace trwają m.in. na przyszłym węźle w Rynarzewie. Trwają też prace na łączniku z udostępnionym 12 października br. odcinkiem pomiędzy węzłami Szubin Północ i Żnin Północ, które umożliwią połączenie obu odcinków w ramach nowej organizacji ruchu co ułatwi dojazd do gotowych odcinków S5 w kierunku Poznania. Przewidywane zakończenie tego prawie 10-kilometrowego odcinka to IV kwartał 2021. 

Film można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: GDDKiA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe