GDDKiA Bydgoszcz: Kolejne zmiany na budowie S5 na odc. 1 i 2

  • 25.11.2020, 15:03
  • Źródło: GDDKiA
GDDKiA Bydgoszcz: Kolejne zmiany na budowie S5 na odc. 1 i 2 GDDKiA
23 listopada 2020 r. nastąpiły dwie zmiany organizacji ruchu na odcinku nr 1 drogi ekspresowej S5. Z kolei 25 listopada br. zmiany w okolicy Trzeciewca.

Odcinek nr 1 Nowe Marzy - Świecie Południe

Pierwsza zmiana zakłada wykorzystanie do ruchu prawej jezdni przyszłej  drogi ekspresowej S5 od km 3+640 do 4+670 na wysokości m. Święte. Zmiana pozwoli na otwarcie kolejnych frontów robót w ciągu głównym oraz kontynuację budowy obiektu wiaduktu (obiekt WD1-2). Przełożenie ruchu na wskazanym odcinku obejmuje skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku wsi Święte, które zostanie przeniesione w km 3+666 przyszłej S5. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że wlot drogi powiatowej pełni również rolę wyjazdu z budowy. Dodatkowy wyjazd z budowy powstanie w km 1+050 drogi dojazdowej DS-6. Przystanki dla komunikacji zbiorowej zostaną wyznaczone na jezdni w km 3+700 po stronie lewej i w km 3+753 po stronie prawej.

Druga zmiana wynika z konieczności prowadzenia prac przy budowie drogi dojazdowej DS-9 w ciągu drogi wojewódzkiej DW-272 na ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. Tor jazdy w kierunku Świecia zostanie skierowany ku prawej krawędzi jezdni. Za rondem w kierunku DK-5 dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h oraz zostanie wprowadzony zakaz wyprzedzania.

Odcinek nr 2 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ

W środę 25 listopada 2020 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w związku z postępami na budowie drogi ekspresowej S5. Zgodnie z planowaną zmianą zamknięty zostanie fragment drogi powiatowej nr 1501C w miejscowości Trzeciewiec w kierunku miejscowości Dobrcz. Nowa organizacja ruchu potrwa do czerwca 2021 roku.

Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i śledzenie nowego oznakowania.

Źródło: GDDKiA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe