Pocisk moździerzowy znaleziono podczas prac polowych w regionie

  • 20.11.2020, 14:18
  • KB
Pocisk moździerzowy znaleziono podczas prac polowych w regionie KWP
Podczas prac polowych w Sikorzu w gm. Sępólno Kraj. został znaleziony niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Pocisk i teren przyległy, do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić.

Wczoraj (19.11.20) około godz. 10, podczas prac polowych w miejscowości Sikorz w gminie Sępólno Krajeńskie, ujawniono niewybuch. Po otrzymaniu informacji, policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i powiadomili wojskowych saperów. Ustalono, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Niewybuch liczył około 30 cm długości. Tego samego dnia saperzy

zabrali pocisk do neutralizacji na poligonie.

Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewybuchów, a tym bardziej ich przenosić. Kontakt z takimi przedmiotami może być śmiertelnie niebezpieczny.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe