Bydgoski Wolontariusz Roku poszukiwany

  • 19.11.2020, 17:18
  • KB
Bydgoski Wolontariusz Roku poszukiwany
Znasz kogoś kto niesie bezinteresowną pomoc? Zgłoś go do konkursu na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2020. W tym roku konkurs poszerzyliśmy o nową kategorię - wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 listopada br.

Konkurs Bydgoski Wolontariusz Roku organizowany jest przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy od 2003 roku. Obejmuje cztery kategorie wiekowe:

· wolontariat dziecięcy – do 14 roku życia

· wolontariat młodzieżowy – osoby w wieku 15 - 25 lat

· wolontariat dorosły – osoby, które ukończyły 25 lat

· opiekun wolontariatu.

W tym roku konkurs został poszerzony o nową kategorię: wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać m.in. w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. To właśnie z myślą o nich organizujemy konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku. W tym roku, roku pandemii, szczególnie doceniamy wolontariuszy - bez ich zaangażowania nie udałoby się skutecznie pomagać choćby seniorom.

Celem konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku” jest m.in. promowanie działań wolontariackich, kształtowanie postawy prospołecznej i obywatelskiej czy zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat możliwości świadczenia pracy o charakterze wolontariackim.

Propozycje kandydatów zasługujących na wyróżnienie prosimy zgłaszać do dnia 27.11.2020 r. drogą e-mail na adres: [email protected].

Niezbędne dokumenty do zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/ngo/wolontariat

Arkusze zgłoszeniowe, które wpłyną do Urzędu Miasta Bydgoszczy niekompletne lub po określonym terminie nie będą rozpatrywane. Liczy się data wpływu do Organizatora konkursu. Wytypować można maksymalnie 8 osób z jednej organizacji/placówki/instytucji (po 2 kandydatów z każdej kategorii konkursowej).

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Dnia Wolontariusza w dniu 10 grudnia 2020 r. Z powodu pandemii COVID-19, wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter. W tym roku uroczysta gala konkursu oraz Targi Wolontariatu zostaną przeniesione do sieci. Relacja na żywo będzie dostępna na Facebooku. Będziemy się łączyć online z bydgoskimi klubami wolontariusza, które zgłoszą deklaracje udziału w wydarzeniu.

Szkoły, które są zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie deklaracji uczestnictwa na: [email protected] do dnia 27.11.2020 r. Więcej informacji pod nr telefonu 52 585 92 73 oraz 52 585 87 27.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe