16 milionów złotych w ramach BBO. Rusza głosowanie

  • 18.11.2020, 09:04
  • KB
16 milionów złotych w ramach BBO. Rusza głosowanie BBO
Bydgoski Budżet Obywatelski to święto demokracji. Bydgoszczanki i bydgoszczanie, będą mieli znakomitą okazję, aby zdecydować na co wydać miejskie pieniądze. A jest ich w tym roku nie mało, bo aż 16 milionów złotych. Z pewnością zgłoszone pomysły odmienią oblicze niejednego bydgoskiego osiedla. Głosowanie rusza 1 grudnia.

Podobnie jak w zeszłym roku, głosując możemy zmienić swoje najbliższe otoczenie - wybierając projekt osiedlowy, następnie typując duży projekt ponadosiedlowy oraz wskazując najciekawszy mały projekt społeczny. Jedno głosowanie, a wybieramy aż 3 pomysły. Zrealizujemy wszystkie zadania z największą liczbą głosów, aż wydamy 16 milionów złotych.

Głosowanie rusza 1 grudnia i potrwa do 30 grudnia. Lista projektów pojawi się już wkrótce na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo. Wcześniej informowaliśmy, że głosowanie wystartuje 20 listopada, jednak ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, zmieniliśmy jego termin. Wydłużyliśmy także termin - do 23 listopada - na złożenie uchwał opiniujących projekty przez Rady Osiedli.

Przez cały miesiąc mieszkańcy będą mogli wybierać pomysły, aż w trzech kategoriach. Wszystkie trzy głosy będą niezależne od siebie. Jeden głos oddamy na projekt osiedlowy. Tutaj musimy zdecydować w pierwszej kolejności, jakie osiedle chcemy odmienić. Następnie 1 głos powędruje na mały projekt społeczny. Może to być koncert, festiwal, warsztaty, szkolenie lub inne wydarzenie aktywizujące mieszkańców. Ostatni głos, dotyczyć będzie projektu ponadosiedlowego. Zadania wskazane w tej kategorii, mają charakter ogólnomiejski.

Wcześniej poznaliśmy też wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych w 2020 roku do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie wszystkie zgłoszone przez mieszkańców projekty są możliwe do realizacji. Dzięki weryfikacji, mieszkańcy głosują na zadania, które w przyszłym roku mogą już trafić do realizacji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Harmonogram:

- głosowanie mieszkańców: 1 - 30 grudnia 2020 r.

- ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 20 stycznia 2021 r.

Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok. Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty, na realizację konkretnych zadań zgłaszanych przez mieszkańców Bydgoszczy. Do realizacji są kierowane projekty, które uzyskują największą liczbę głosów. W tej edycji BBO na realizację zwycięskich zadań zabezpieczyliśmy pulę 16 mln zł.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe