Narodowe Święto Niepodległości w Bydgoszczy

  • 09.11.2020, 17:14
  • KB
Narodowe Święto Niepodległości w Bydgoszczy fot. ilustracyjna
W najbliższą środę 11. listopada odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, tegoroczne obchody mają charakter symboliczny i zostały dostosowane do obowiązujących warunków epidemicznych.

Głównym punktem obchodów 102. rocznicy odzyskania Niepodległości będzie msza święta (godz. 11:00) w intencji Ojczyzny, w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina i Mikołaja pod przewodnictwem JE bpa. Jana Tyrawy.

Przed nabożeństwem około godz. 10:20 Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz złoży kwiaty w miejscu pochówku kpt. Wacława Denhoff-Czarnockiego na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej. Następnie przedstawiciel rządu w terenie złoży wieniec pod pomnikiem na Placu Wolności w Bydgoszczy.

Przesyłam również nagranie Jarosława Jakubowskiego Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Polityki Historycznej o tegorocznych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe