Wirtualne zwiedzanie województwa kujawsko-pomorskiego

  • 27.10.2020, 17:31
Wirtualne zwiedzanie województwa kujawsko-pomorskiego fot. ilustracyjna
Wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także quizy, kolorowanki i układanki – portal to propozycja Urzędu Marszałkowskiego dla dzieci i młodzieży. Gry edukacyjne udostępnione są na stronie internetowej gry.kujawsko-pomorskie.pl

- Ten nasz portal to, szczególnie teraz, dobry sposób na zabawę połączoną z nauką dla przedszkolaków i młodszych uczniów, którzy przy okazji chłoną wiedzę o naszym regionie. - Mówi marszałek Piotr Całbecki.

Portal gry.kujawsko-pomorskie.pl powstał kilka lat temu na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. 

Jedną z naszych propozycji jest wirtualna wycieczka po parkach krajobrazowych. Możliwość wyboru poziomu trudności w grze sprawia, że jest ona interesująca zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników zabawy. Poruszając się po internetowej planszówce, poznajemy walory przyrodnicze parków krajobrazowych, m.in. gatunki zamieszkujących je zwierząt i wyjątkową roślinność, a także legendy i podania.

Ciekawą formą zabawy jest wycieczka po naszym regionie szlakiem Fryderyka Chopina. Wcielając się w postać młodego pianisty poznajemy, miejscowości, które zwiedział oraz miejsca, gdzie znajdują się pamiątki po nim i jego bliskich. Jednym z takich miejsc jest Szafarnia w powiecie golubsko-dobrzyńskim, gdzie mały Fryderyk spędzał wakacje, a w której obecnie znajduje się Ośrodek Chopinowski.

Na portalu zamieściliśmy również układanki, dzięki którym uczniowie poznają powiaty województwa kujawsko-pomorskiego oraz lokalne atrakcje turystyczne. Są tu też kolorowanki, układanki i quizy sprawdzające zdobytą w takcie zabawy wiedzę o regionie.

Z myślą o uczniach

Dzieci i młodzież zapraszamy również na popołudniowe zajęcia w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. W naszym planie lekcji znajdują się nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też spotkania z katechetą i zajęcia powtórkowe, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury. Aktualny plan zajęć.

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego powstało siedem komiksów opowiadających historie wybitnych postaci związanych z naszym regionem. Wśród nich Edward Stachura, Jerzy Popiełuszko, Marian Rejewski i patron naszego województwa Jan Paweł II. Uczniowie poznają życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Władysława Raczkiewicza, a także historię gwiazdy polskiego kina przedwojennego Heleny Grossówny. Dwie najnowsze publikacje, które powstały w tym roku, poświęcone zostały ważnym rocznicom: stulecia powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski - „Wolność nie umiera nigdy” oraz setnej rocznicy Cudu nad Wisłą - „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921. Ostatni bastion”.

Dla zainteresowanych historią Instytut Pamięci Narodowej przygotował portal historyczno-edukacyjny „Zbrodnia pomorska 1939”.  Do dyspozycji są zbiory zadań, mapy, wykresy, galerie zdjęć oraz multimedia do nauki. Platforma "Zbrodnia pomorska 1939" działa pod tym adresem

Nauczycieli i uczniów zachęcamy do odwiedzenia platformy Edupolis. Można tu znaleźć treści edukacyjne dla szkół podstawowych, które przybliżą najmłodszym historię, architekturę i bogactwa naturalne naszego regionu. Wśród licznych materiałów są ilustracje, pokazy slajdów, animacje, krzyżówki, gry dydaktyczne, ćwiczenia interaktywne, mapy i karty pracy.

Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe