To jest wojna! Strajk kobiet. Blokada wszystkiego w Bydgoszczy

  • 26.10.2020, 13:59
  • KB
To jest wojna! Strajk kobiet. Blokada wszystkiego w Bydgoszczy KB archiwum
Dziś, (26.10) o godz. 17.00 rozpocznie się manifestacja organizowana przez Bydgoską Manifę, Marsz Równości w Bydgoszczy i między innymi Stowarzyszenie Stan Równości. Główny cel to wyrażenie sprzeciwu dla zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Mamy dość! Zablokujmy #PiekłoKobiet! Niech cała Polska stanie!

CO ROBIMY?

Spotykamy się w poniedziałek o 17.00 pod siedzibą PiS przy ul. Gdańskiej 10 w Bydgoszczy. Weźcie wygodne buty i ciepłe ubrania - nie będziemy stać w miejscu. Szykuje się porządny spacer!

Jeśli macie auta, oklecie je symbolami strajku i od 17.00 krążcie po centrum, róbcie hałas - niech nas usłyszą!

Zanim wyjdziecie na protest zapiszcie na przedramieniu numer antyrepresyjny
608553337. Poinformujcie też osobę, która zostaje w domu, dokąd idziecie i dajcie jej znać, jak będziecie już bezpieczne.

Nie przychodźcie same - najlepiej spotkajcie się grupą, uważajcie na siebie na wzajem, troszcie się o siebie. Nigdy nie będziesz szła sama!

Śledźcie informacje, pojawiające się w sieci, w razie problemów zgłaszajcie się do osób w neonowych kamizelkach.

Pamiętajcie o środkach ostrożności - zasłaniajcie usta i nos, starajcie się trzymać dystans.

Weźcie ze sobą instrumenty, głośniki bezprzewodowe, garnki - wszystko czym da się zrobić hałas! 

Będziemy dzielić się poradami w formie infografik na wydarzeniu - zanim wyjdziecie, sprawdźcie, czy macie wszystko, co zalecamy zabrać ze sobą! 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 27.10.2020, 22:40
Ale przecież to Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Polską Konstytucją. Te przepisy zostały uchwalone 1993 roku za rządów Lewicy. Kościół i PIS nie ma z tym nic wspólnego. Pamiętajcie Lewicowcy i Liberałowie - to KONSTYTUCJA !!!
lekarz
lekarz 27.10.2020, 09:43
Przychodzi protestująca do lekarza i pyta: Panie doktorze tabletkę dzień po bierze się doustnie. A lekarz mówi nie dowcipnie :) i dodaje wypier.....
protest
protest 26.10.2020, 17:29
zajmijmy się naszymi dziećmi, rozpadającymi się małżeństwami i rodzicami

Pozostałe