Zwiększona komunikacja miejska na 1 listopada

  • 23.10.2020, 13:05
  • KB
Zwiększona komunikacja miejska na 1 listopada fot. ilustracyjna
W dniu Wszystkich Świętych na ulice wyjedzie cały dostępny tabor, a podróże będą bezpłatne. Również 31 października i 2 listopada komunikacja zostanie wzmocniona. Zmieni się też organizacja ruchu przy bydgoskich cmentarzach. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, apelujemy do mieszkańców o rozłożenie w czasie wizyt na grobach bliskich.

Wzorem ubiegłych lat w przyszły weekend zmieni się organizacja ruchu przy największych bydgoskich cmentarzach. Ulica Rynkowska zamieni się drogę jednokierunkową (w stronę ul. Putza), a wyjazd z parkingów przy ul. Putza i Ludwikowo będzie możliwy leśnym traktem prowadzącym obok strzelnicy wojskowej w kierunku ul. Zagłoby i Saperów. Ulica Wiślana również zamieni się w ulicę jednokierunkową ( w stronę cmentarza), a wyjazd na Fordońską będzie możliwy przez węzeł przy IKEA.

Warto pamiętać, że na Błoniu wyłączony z ruchu jest odcinek ul. Stawowej pomiędzy ul. Schulza i Broniewskiego, a wiadukty Warszawskie są zawężone do jednego pasa ruchu. W drodze do Torunia, warto omijać ul. Fordońską korzystając z innych, alternatywnych tras. Przy wielu ulicach położonych bezpośrednio przy cmentarzach pojawią się dodatkowe zakazy zatrzymywania. Ze szczegółami wszystkich zmian można zapoznać się na stronie ZDMIKP.

Skorzystaj z komunikacji

Apelujemy do mieszkańców, by jeśli tylko to możliwe, rozłożyli w czasie wizyty na bydgoskich cmentarzach. Wszystkich zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, która będzie wygodnym i szybszym rozwiązaniem niż podróż samochodem. Przypominamy jednocześnie, że od 17 października 2020 roku, w związku z pandemią, obowiązują obostrzenia dotyczące limitów pasażerów w transporcie publicznym. Maksymalna liczba pasażerów w pojazdach komunikacji zbiorowej może wynosić połowę miejsc siedzących lub 30% całej pojemności pojazdu. Mając na uwadze, że w dniu Wszystkich Świętych zwiększy się liczba pasażerów, na bydgoskie ulice wyjadą wszystkie dostępne pojazdy: 191 autobusów i 65 tramwajów. Prosimy mieć na uwadze, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami i znacznym wzrostem liczby pasażerów w dniu Wszystkich Świętych, zachowanie bezpiecznego dystansu w pojazdach może być utrudnione, nawet przy uruchomieniu całego dostępnego taboru. Prosimy również o bezwzględne przestrzeganie zasad dotyczących zasłaniania ust i nosa w środkach komunikacji miejskiej.

Dodatkowe linie

Już od soboty (31 października) funkcjonować będą linie specjalne zapewniające lepszy dojazd do największych cmentarzy. Linia nr 108 połączy osiedle Kapuściska, przez Trasę Uniwersytecką, z osiedlem Leśnym. Linia nr 109 zapewniać ma bezpośrednie połączenie Fordonu, przez trasę WZ, z Osową Górą. Natomiast specjalna linia nr 110 ma zapewnić dojazd z Błonia na cmentarze znajdujące się w sąsiedztwie ul. Pileckiego i Artyleryjskiej. Te linie kursować będą do 2 listopada. W dniach 31 października - 2 listopada dla wszystkich linii autobusowych przebiegających ul. Fordońską obowiązywać będą przystanki pn. Fordońska / Kapliczna. Ponadto w tych dniach ZDMiKP zaplanował szereg innych wzmocnień. Ze szczegółami i częstotliwością kursowania poszczególnych linii można zapoznać się na stronie ZDMIKP.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe