Weź sadzonkę za zużyty plastik!

  • 15.10.2020, 21:15
  • KB
Weź sadzonkę za zużyty plastik!  Materiały prasowe
Weź sadzonkę za zużyty plastik! W ten nietypowy sposób CH Focus zachęca mieszkańców do udziału w akcji nakłaniającej do segregacji odpadów. Inicjatywa zaplanowana jest 17 października, a udział w niej może wziąć każda osoba troszcząca się o środowisko. Wystarczy przynieść do centrum handlowego niepotrzebne plastikowe opakowania, aby w zamian odebrać sadzonki drzewek lub ozdobnych wrzosów. Uczestnicy otrzymają także praktyczne ekotorby.

Troska o środowisko naturalne zaczyna się już w miejscu zamieszkania. A o nasze otoczenie możemy zadbać na wiele sposobów. Jednym z pomysłów jest akcja „Bądź eko na jesień” zachęcająca bydgoszczan do segregowania plastikowych odpadów.

 

Już w najbliższą sobotę, w godzinach 12.00-17.00, na placu przed centrum handlowym Focus, od strony ul. Jagiellońskiej, odbędzie się zbiórka zużytych plastików. Mieszkańcy, którzy tego dnia przyniosą niepotrzebne plastikowe opakowania w zamian za nie otrzymają sadzonki drzewek i wrzosów, które przyozdobią jesienne balkony i domowe ogródki.

 

Każde 10 plastikowych butelek, pojemników, czy pudełek lub 20 nakrętek będzie można wymienić na roślinkę. Uczestnikom tej inicjatywy, niezależnie od przyniesionej ilości odpadów, przysługuje max. po 5 sadzonek. Do rozdania łącznie jest aż 600 sztuk roślin. Dodatkowo, partnerzy akcji przygotowali dla bydgoszczan praktyczne ekotorby.

 

- „Bądź eko na jesień” jest doskonałą okazją do tego, aby zaangażować mieszkańców w działania na rzecz środowiska, za udział w których zostaną nagrodzeni sadzonkami drzewek i wrzosów. Wspólnie z organizatorem sobotniej akcji - Expressem Bydgoskim - oraz jej partnerami, chcemy promować wśród klientów zachowania przyjazne dla naszego ekosystemu, takie jak segregacja odpadów czy recykling. Warto wziąć udział w naszej inicjatywie, łącząc pożyteczne – dbałość o środowisko – z przyjemnym, bo na uczestników zbiórki przez cały dzień czekają wyjątkowe nagrody – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Akcja „Bądź eko na jesień” w CH Focus w Bydgoszczy odbędzie się 17 października br. w godzinach 12.00-17.00 z zachowaniem reguł sanitarnych. Partnerami wydarzenia są lokalne firmy: Nitro-Chem S.A., Hanplast-Energy ™, ProNatura, Remondis.

 

Więcej informacji na temat organizowanych wydarzeń oraz oferty centrum handlowego znajduje się na stronie internetowej: https://focusbydgoszcz.pl/.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe