Policjant z Bydgoszczy 8 razy oddał osocze po pokonaniu COVID-19

  • 07.10.2020, 11:23
  • KB
Policjant z Bydgoszczy 8 razy oddał osocze po pokonaniu COVID-19 fot. ilustracyjna
Policjant Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie jest honorowym krwiodawcą od 1996 roku. Od tego czasu wielokrotnie oddawał krew. Po przechorowaniu COVID-19 już 8-krotnie oddał osocze „ozdrowieńców” dla chorych na koronawirusa.

Od kilku miesięcy społeczeństwa całego świata walczą z koronawirusem, szukając rozwiązań i leków, które pomogą pokonać chorobę. Jednym ze sposobów pomocy w walce z chorobą jest podanie choremu osocza „ozdrowieńców”.

Wiedział o tym policjant z komisariatu na bydgoskim Błoniu, który w kwietniu 2020 roku chorował na Covid-19. Sam wówczas przebywał w szpitalu i potrzebował wsparcia medycznego. Funkcjonariusz jest czynnym dawcą krwi więc pomaganie innym nie jest mu obce. Po wyzdrowieniu bez chwili wahania zgłosił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy i do oddał osocze „ozdrowieńca”. Od tego czasu już ośmiokrotnie oddał je dla chorych.

Zaznaczyć należy, że osocze nie każdej wyleczonej osoby nadaje się do leczenia najciężej chorych-chodzi o ilość posiadanych przeciwciał. Jednak badania laboratoryjne potwierdziły, że osocze policjanta z wydziału kryminalnego z Błonia doskonale nadaje się do leczenia osób zarażonych koronawirusem, którzy ciężko przechodzą objawy choroby. Policjant zapewnia, że będzie je oddawał tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Ma już wyznaczony kolejny termin jego oddania (22.10.2020).

Funkcjonariusz jest honorowym krwiodawcą krwi od 1996 roku. Został odznaczony przez PCK Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” oraz odznaką „Honorowego Dawcy Krwi I stopnia”.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe