Klasy mundurowe z Bydgoszczy na biwaku integracyjnym

  • 05.10.2020, 11:43
  • KB
Klasy mundurowe z Bydgoszczy na biwaku integracyjnym KWP Bydgoszcz
W dniach 28-30 września w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim odbył się biwak integracyjny dla uczniów klas mundurowych o profilu policyjnym. Przez trzy dni uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy szkolili się pod okiem funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Założeniem biwaku była przede wszystkim integracja uczniów poprzez pracę zespołową. Bydgoscy policjanci poprowadzili szereg zajęć, które wprowadzają młodych ludzi w tematykę policyjną. Udział w wydarzeniu pozwolił wszystkim na sprawdzenie swojej kondycji i tężyzny fizycznej.

Każdy dzień zaczynał się poranną zaprawą. Ponadto, realizowane były zajęcia z musztry i samoobrony. Licealiści przekonali się, że wyćwiczenie podstaw musztry policyjnej wymaga dużego zaangażowania i wielu żmudnych powtórzeń. Natomiast treningi samoobrony pozwoliły poznać podstawy technik i taktyki działania interweniujących policjantów. Wszyscy uczniowie przejawiali wielką wytrwałość i chęć dążenia do uzyskania jak najlepszych efektów.

Jako potencjalni kandydaci na policjantów młodzi ludzie musieli wykazać się dużą dyscypliną i etyczną postawą wobec kolegów. Udało się ten cel zrealizować dzięki odpowiedniemu podejściu prowadzących zajęcia podinsp. Tomasza Meyze oraz asp. Szymona Porażyńskiego.

Nagrodą za trudy nauki była dobra zabawa. Drugie klasy licealne zorganizowały dla pierwszaków otrzęsiny, które pozwoliły przyjąć nowych uczniów do społeczności szkolnej i jeszcze bardziej wszystkich zintegrowały. Trzeciego dnia zmęczeni, ale szczęśliwi, wszyscy powrócili do swoich domów.

XII Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy współpracuje z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy w zakresie kształcenia uczniów z tematyki policyjnej na podstawie podpisanego porozumienia.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe