Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w kujawsko - pomorskim. Zachęca Michał Rusinek

  • 03.10.2020, 14:51
  • KB
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w kujawsko - pomorskim. Zachęca Michał Rusinek Szlachetna Paczka
W najbliższy czwartek 8 października zaprezentowane zostanie hasło Michała Rusinka będące efektem zaangażowania autora na rzecz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Tego dnia sentencja mająca zachęcać Polaków do udziału w wolontariacie wybrzmi również w województwie kujawsko-pomorskim. Bez wolontariuszy w tym wyjątkowo trudnym roku pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci.

Zgłoszenia przyjmowane są na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/. Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacji polskiej noblistki – zdecydował się wesprzeć poszukiwania wolontariuszy do tegorocznych edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Główne wydarzenie związane z premierą opracowanego przez niego hasła odbędzie się w Krakowie. O godzinie 15:00 przy TAURON ARENIE

 

Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora obu programów społecznych, będzie zachęcała Polaków do włączenia się w pomoc najbardziej potrzebującym. Aby rodziny w trudnej sytuacji, osoby samotne i dzieci z województwa kujawsko - pomorskiego mogły otrzymać mądrą pomoc, już w tym momencie potrzeba kompletu wolontariuszy. Na terenie naszego województwa wciąż 212 z nich brakuje.
 

 

Pilnie potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie kujawsko-pomorskim. Bez nich pomoc może nie dotrzeć do setek rodzin i potrzebujących dzieci. Zgłoś się na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.
 

Z myślą o tych, których nikt nie dostrzega. Najważniejsze zdanie tego dnia pojawi się w całym województwie. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli wciąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się na Starym Rynku, 8 października o godzinie 16.00. Osoby potrzebujące wsparcia często mierzą się z trudnościami po cichu, z dala od wzroku innych. To właśnie wolontariusze szukają osób, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Bez wolontariuszy tysiące rodzin i dzieci mogą zostać w tym roku bez pomocy. Liczy się każde zgłoszenie w naszym województwie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze. Wejdź na hMps://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości. Wolontariat w czasie pandemii W trakcie wydarzeń promujących hasło Michała Rusinka wolontariusze będą szerzyć ideę mądrej pomocy wśród lokalnej społeczności oraz zachęcać do udziału w wolontariacie.

 

To ważne, bo w tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą szczególnie potrzebne, a chętnych do wolontariatu wciąż brakuje. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości współpracują z ekspertami z zakresu zdrowia i wirusologii, którzy opiniują wypracowane rozwiązania, by zachować wszelkie niezbędne zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w danym momencie i na danym obszarze kraju. Pilnie poszukujemy ponad 212 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie kujawsko - pomorskim.

 

Zgłoś się na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia. Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe