Na Osowej Górze otwarto nowy Posterunek Policji [WIDEO]

  • 02.10.2020, 15:58
  • KB
Posterunek Osowa Góra
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś (02.10.20 r.) na Osowej Górze uroczyście otworzono nowo wybudowany Posterunek Policji. Ta długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycja powstała dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji…”. W nowej siedzibie pracować będzie 15 policjantów.

Uroczystość otwarcia

Uroczystość otwarcia Posterunku Policji na Osowej Górze swoją obecnością uświetnili m.in. Jarosław Wenderlich podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Zastępca Prezydenta Bydgoszczy P. Mirosław Kozłowicz. Oczywiście uroczystość ta nie mogła odbyć się bez obecności szefostwa policji: insp. Piotra Leciejewskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz mł. insp. Witolda Markiewicza Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy oraz załogi otwieranego posterunku. Podczas uroczystej zbiórki klucze do posterunku symbolicznie wręczono jego Kierownikowi asp. szt. Markowi Suszek. Poświęcenia budynku dokonał Kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski.

Krótka historia obiektu

Rewir Dzielnicowych Osowa Góra wchodzący w skład Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie stanowi komórkę organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i zlokalizowany jest przy ul. Sardynkowej 5. Poprzedni budynek administracyjny Rewiru był wzniesiony w latach 80-tych XX w. na potrzeby spółdzielni mieszkaniowej, a przez Policję był użytkowany od 1994 r. Rewir dzielnicowych Osowa Góra liczył 7 etatów: kierownik i sześciu dzielnicowych, co zdaniem kierownictwa Policji, ale przede wszystkim mieszkańców dzielnic: Osowa Góra, Flisy, Czyżkówko i Opławiec, było niewystarczające. W związku z tym podjęto decyzję o zmianie Rewiru Dzielnicowych w Posterunek Policji na Osowej Górze, co spowodowało konieczność zwiększenia etatów do 15 policjantów, a także zmianę struktury poprzez utworzenie Zespołu Kryminalnego i Zespołu Prewencji. Niestety stary budynek okazał się za mały.

Nowa siedziba

Budowę nowej siedziby posterunku rozpoczęto 22 października 2019 roku, a zakończono 10 lipca 2020 r. Nowo wybudowany Posterunek Policji na Osowej Górze jest dwu kondygnacyjny i nawiązuje architekturą do otaczającej zabudowy, a jednocześnie eksponuje swoje przeznaczenie. Na parterze znajdują się: poczekalnia, dyżurka, dwa pomieszczenia biurowe, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, a także garaż na dwa pojazdy. Na piętrze umiejscowione są pomieszczenia biurowe, szatnie, suszarnia, aneks socjalny i serwerownia. Koszt inwestycji, który obejmuje budowę, wyposażenie biur, a także budowę masztu to ponad 3 mln złotych. Inwestycja została zrealizowana z budżetu państwa ze środków w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe