Nowi policjanci w kujawsko-pomorskim

  • 01.10.2020, 21:16
  • KB
Nowi policjanci w kujawsko-pomorskim KWP Bydgoszcz
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 33 policjantów. Wręczono także awanse, medale i odznaczenia policjantom i pracownikom Policji.

Na uroczysty apel przybył Wojewoda Kujawsko-Pomorski P. Mikołaj Bogdanowicz, a także komendanci komendanci miejscy i powiatowi policji naszego województwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski przyjął ślubowanie od 33 nowych policjantów.

„Dzisiejsza uroczystość ślubowania jest bardzo skromna, ale wymagają tego czasy, w których żyjemy. Złożyć akt ślubowania w obecności Wojewody, w obecności sztandaru i w obecności przełożonych, to ważny dzień w życiu każdego policjanta. Wypowiedziane dzisiaj słowa mają wielką wagę …”. Tymi słowami zwrócił się insp. Piotr Leciejewski do policjantów składających ślubowanie.

- Serdecznie gratuluję Wam wyboru - powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze trafili do jednostek miejskich i powiatowych naszego województwa: jedenastu do Włocławka, po czterech do Bydgoszczy i Torunia, trzech do Grudziądza, do dwóch do Nakła, Świecia i OPP oraz po jednym do Aleksandrowa Kujawskiego, Chełmna, Inowrocławia, Wąbrzeźna i Żnina.

Wśród przyjętych do służby policjantów są dwie kobiety.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do gratulacji i wręczenia awansów na wyższe stanowiska i stopnie służbowe, Odznaczeń „Zasłużony Policjant” oraz Medali „Za Długoletnią Służbę”.

Ważniejszym momentem było podziękowanie dla st. asp. Wojciecha Panka dyżurnego z Brodnicy, który, widząc tonącego wędkarza, natychmiast wsiadł do swojej łódki i ruszył z pomocą. Próbował wciągnąć mężczyznę na pokład, jednak okazało się to niemożliwe, dlatego zaholował go na brzeg. Wyczerpany nie miał siły by wyciągnąć wędkarza z wody, ale pomimo to rozpoczął reanimację. Po chwili policjant przywrócił czynności życiowe u 61-latka.

Ostatnim punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia i gratulacje, które policjanci i pracownicy usłyszeli od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza.

- Serdecznie gratuluję odznaczonym przez Prezydenta i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz policjantowi, który ratował człowieka. Marzeniem każdego powinno być właśnie takie zachowanie... Policja stanowi ważne zabezpieczenie i stwarza poczucie bezpieczeństwa. To dzięki postawie policjantów mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie – powiedział Wojewoda.

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia!

Odznaczonym, awansowanym i nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy i jej rezultatów.

Dla zainteresowanych przypominamy, że dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji, natomiast terminy przejęć do policji w roku 2020 można znaleźć na stronach internetowych kujawsko-pomorskiej policji w zakładce „Rekrutacja do służby w Policji”.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe